Spor basınının usta ismi Celal Demirbilek alzheimer hastalığına yakalandı. Cumhuriyet gazetesinde başladığı meslek hayatının önemli bölümünü Hürriyet’te geçiren Demirbilek, son olarak Karar gazetesinde muhabir olarak görev yapmıştı.

Demirbilek ile ilgili haberi Enver Bağlarbaşı’nın voleybolunsesi sitesi duyurdu:

Ödül canavarı Gazeteci Celal Demirbilek’ten Üzücü Haber

Spor basınının duayen gazetecisi , Ödül canavarı lakaplı Celal Demirbilek’i voleybol maçlarında göremiyor ve sesi çıkmıyordu. Son olarak aldığımız habere göre Celal Demirbilek’in geçtiğimiz Temmuz ayından beri İstanbul Beylikdüzü’ndeki Altınçağ Huzur Evi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde kaldığını  öğrendik.

HENÜZ 66 YAŞINDA OLMASINA RAĞMEN BIR SÜRE ÖNCE YAKALANMIŞ OLDUĞU “ALZHEIMER” HASTALIĞININ ÇOK HIZLI SEYRI SEBEBIYLE SOSYAL ÇEVRE ILE ILETIŞIMINDE SORUNLAR YAŞAMAYA BAŞLAMIŞ.  BÖYLE OLUNCA DA 24 SAAT BAKIMIN YAPILABILECEĞI BIR BAKIM EVINE GITMEK KAÇINILMAZ OLMUŞ.

HÜRRIYET GAZETESI’NIN UNUTULMAZ MUHABIRI CELAL DEMIRBILEK  AMATÖR SPORLARIN HEMEN HEMEN HER DALINDA BIRBIRINDEN ILGINÇ HABERLERI ILE DIKKATLERIN ÇEKILMESINDEKI MAHARETLI KALEMI ILE SON DÖNEMIN ACAR GAZETECISI. KÜBA’DAN BULGARISTAN’A KADAR HER SPOR DALINDA GÜNDEME DAMGA VURAN HABERLERIN ADAMI. ULUSLARARASI GÜREŞ FEDERASYONU BIRLIĞI BASIN KONSEYI, DÜNYA VE AVRUPA BOKS BIRLIKLERI BASIN KOMISYONLARINDA GÖREV ALARAK ULUSLARARASI ÜÇ KOMISYONA BIRDEN SEÇILEN ILK TÜRK GAZETECISI.

Hele hele 10 yaşından beri tanıdığı ve bir çok macerayı birlikte yaşadığı Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu ile olan ilişikisi, hatıraları Türkiye’ye kaçış hikayesi müthiş…

Uzun bir zamandır kendisinden haber alamıyor, kendisine ulaştığımız anlarda da voleybolun içinde olması için yaptığımız davetlerde kibarca reddediliyorduk.

 Hürriyet Gazetesi’nden arkadaşlarından aldığımız üzücü haber sonrası yine aynı servistan arkadaşı olan Süleyman Arat’ın da desteği ile kızı Ahsen Demirbilek’e ulaştık.. 

Maalesef pek güzel haberler alamadık.

Celal ağabeyin geçtiğimiz Temmuz ayından beri İstanbul Beylikdüzü’ndeki Altınçağ Huzur Evi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde barındığını öğrendik.  

Henüz 66 yaşında olmasına rağmen bir süre önce yakalanmış olduğu alzheimer hastalığının çok hızlı seyri sebebiyle sosyal çevre ile iletişiminde sorunlar yaşamaya başlamış.  Böyle olunca da 24 saat bakımın yapılabileceği bir bakım evine gitmek kaçınılmaz olmuş.

Kızı Ahsen Hanım her an yanında olmaya çalışıyor. İmkanlar dahilinde yer bulabildikleri Altınçağ Huzur Evi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde tedavi ve bakım sürecine devam etmekteler. Ziyaret konusunda ise bazı kısıtlamalar olduğunu belirtmekte fayda var. Hastane yönetimi Celal Demirbilek’in  o günkü sağlık durumuna göre ziyarete izin veriyor.

Yıllarını Türk Sporuna, futboldan boksa, judo-taek wondo-karateden haltere, yelken ve kürekten voleybola akla gelebilecek tüm amatör branşlara harcayan Celal Demirbilek’in ,  başta Türkiye Spor Yazarları Derneği olmak üzere, emek verdiği tüm branşlardaki kulüpler ile dostlarının desteğini görmeye ihtiyacı var.

Genel sağlık durumunun iyi olduğu ancak Alzheimer hasatlığı sebebiyle sosyal çevreye karşı duyarlılığını yitiren Celal Demirbilek  hakkında bilgi almak ve ziyarette bulunmak için;

Ahsen Demirbilek:  0532 464 95 71

Altınçağ Huzurevi Ve Yaşlı Bakım Merkezi

Adres: Adnan Kahveci, Fevzi Çakmak Cd. Şimal Konakları No:6, 34528 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon: (0212) 651 11 56

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here