Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası’nın 

kazananları belli oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun yıl içindeki en prestijli yarışması Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası, 150 çiftin katılımıyla gerçekleşti. Sporcuların toplam 10 farklı dans türünde performans sergiledikleri yarışmada BİLGİ Dans Kupası’nın farklı kategorilerde sahipleri belli oldu.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu’nun en prestijli yarışması olan Dans Sporu BİLGİ Türkiye Şampiyonası, İstanbul Bilgi Üniversitesi sponsorluğunda Ataşehir Silence Hotel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Renkli görüntülere sahne olan dans serüveninde 150 çift kıyasıya mücadele etti.

Türkiye’nin dört bir yanından dans ve spor tutkunlarını bir araya getiren yarışmada, Samba, Cha Cha, Rumba, Jive, Paso Doble’dan oluşan Latin dansları ve Vals, Tango, Viennese Vals, Foxtrot, Quickstep türlerini içeren standart dans kategorilerinde performanslar sergilendi.

Dört farklı kategoride gerçekleşen yarışmada Minikler 1 latin ve standart kategorilerinde Emre Güney-Raya Demirhan çifti, Minikler 2 latin ve standart kategorilerinde ise Yiğit Seğmen Akgül-Başak Okyay çifti etkileyici performanslarıyla birinciliği kazandı.

Yıldızlar 1 latin kategorisinde Ahmet Tuna Dumanoğlu-Defne Sarçın çifti, standart kategorisinde Tarık Yılmaz-Nehir Çam çifti, Yıldızlar 2 latin ve standart kategorilerinde Yiğit Alemdaroğlu-Nehir Polat çifti birinci oldu.

Gençler latin ve standart kategorilerinde Ata Erdem Türk-Doğa Yurtyeri çifti göz dolduran performanslarıyla birinciliği hak etti.

Taha Batu Coşar-Oleksandra Shanko çifti Yetişkinler latin kategorisini birincilikle tamamlarken, Yetişkinler standart kategorisinin kazanları ise Özgün Doğan- Ece Uzunalioğlu çifti oldu.

Türkiye Dans Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Han Çinkitaş yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bu organizasyonu düzenlememizde büyük katkıları olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne, dans sporunu sahiplendikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Dereceye giren sporcuların ülkemizi Avrupa ve Dünya Şampiyonası’nda temsil hakkı kazandığı yarışmayı birincilikle tamamlayan dansçılar BİLGİ Dans Kupası’nın sahibi olurken sıralamada ilk altıya giren tüm dansçılara madalya verildi.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hakkında:

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı’nın Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 1500 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 25.000’i aşkın öğrencisi ve 30.000’i aşkın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Sağlık Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 150’yi aşkın ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde,santralistanbul, Dolapdere, Kuştepe ve Kozyatağı olmak üzere dört kampüsü bulunmaktadır. Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in, 2018 yılı “Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması”nda BİLGİ, en iyi 140 üniversite arasında yer almaktadır. Sıralamaya göre BİLGİ, Türkiye’deki en iyi 16 vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiyewww.bilgi.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

/İstanbulBilgiUniversitesi @BİLGİOfficial/İstanbulBilgiUni /BİLGİOfficial

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here