GOLF TUTKUNLARI MERHUM NURİ ÖZALTIN ANISINA

ANTALYA’DA, GLORIA HOTELS & RESORTS’TE BULUŞTU

Doğanın merkezinde Golf’ten Spa’ya, A la Carte restoranlardan, eşsiz kumsala kadar pek çok ayrıcalıklı seçeneği bir arada sunan Gloria Hotels & Resorts, kurucusu Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Nuri Özaltın anısına düzenlenen “Nuri Özaltın Memorial Golf Trophy” turnuvası kapsamında, golf tutkunlarına ev sahipliği yaptı.

1997 yılında Antalya Belek’te ilk oteli ile misafirlere kapılarını açan ve o günden bugüne kusursuz hizmet anlayışı ile misafirlerini ağırlayan Gloria Hotels & Resorts, bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği “Nuri Özaltın Memorial Golf Trophy” turnuvası ile misafirlerine eşsiz bir deneyim sundu. Turizm yatırımlarının yanı sıra, spora verdiği destekle de tanınan Nuri Özaltın adına düzenlenen turnuva, 9 ülkeden 180 sporcuyu bir araya getirdi.

Gloria Hotels & Resorts’te bir hafta boyunca eşsiz zaman geçiren golf tutkunları, Türkiye’nin tek “45 Delikli Golf Tesisi” ünvanına sahip, uluslararası standartlarda dizayn edilmiş Gloria Golf Kulübü sahalarında golf oynamanın ayrıcalığını yaşadılar.

Oyun katerogisinde; birinciliği kadınlarda A kategorisinde Christiana Neugebauer, B kategorisinde Sandra Bernt; erkeklerde A kategorisinde Iurıı Freidinov, B kategorisinde Oleg Skavronskiy elde etti.

10 Şubat’ta sona eren turnuvanın, Gloria Golf Resort’te gerçekleşen Gala yemeği ödül töreninde en iyi skoru yapan sporcu Gloria Handl’a, merhum Nuri Özaltın’ın eşi Sebahat Özaltın tarafından, “Nuri Özaltın Özel Ödülü” verildi.

Her yıl geleneksel olarak, Şubat ayında gerçekleşecek olan turnuva, dünyanın dört bir yanından golf severleri, Gloria Hotels & Resorts’te bir araya getirecek.

Gloria Golf Club Hakkında

Özaltın Holding’in inşaatını tamamlayıp işletmesini yürüttüğü toplamda 45 delikli Gloria Golf Club’ın 18 delikli ilk etabı 1997 yılında, 9 delikli ikinci etabı 2001 yılında ve 18 delikli üçüncü etabı 2005 yılında hizmete sunulmuştur. Gloria Golf Club, Türkiye’nin 45 deliğe sahip ilk ve tek, Avrupa’nın ise ikinci büyüklükteki golf sahası olma ünvanına sahiptir. Toros Dağları’nın eteklerinde çam ormanları içinde ayrıcalıklı bir golf deneyimi sunan Gloria Golf Club, ünlü Fransız mimar Michel Gayon tarafından tasarlanmıştır. Akdeniz iklimine uygun olarak ve dünya golf şampiyonalarına ev sahipliği yapabilecek şekilde projelendirilmiş olan saha birçok farklı ülkeden golf tutkunlarını ağırlamaktadır.

Gloria Hotels & Resorts Hakkında

Akdeniz’in Toroslar’la birleştiği yerde Özaltın Holding’in bir markası olan Gloria Hotels & Resorts, Antalya Havalimanı’ndan yalnızca 30 km mesafede bulunan ve yılın tamamında güneş alan Belek’te beş yıldızlı tesisleri ile sektörün öncüleri arasında yer alıyor. Buna 212 hektarlık bir alanda kurulu üç otel Gloria Golf Resort (1997), Gloria Verde Resort (2001) ve Gloria Serenity Resort (2007) ve toplam 45 delik ile Türkiye’nin en büyük golf alanı Gloria Golf Club (iki adet 18 delikli turnuva golf alanı ve bir 9 delikli akademik golf alanı) dahil. Gloria Convention Center ise son teknoloji donanımı ile her türlü toplantı, kongre ve etkinlik için doğru platformu sunuyor.

Gloria Sport Arena Hakkında:

Gloria Sports Arena; açık hava, kapalı alan ve su sporları imkânları sunan modern bir spor kompleksidir. 50’den fazla spor branşı için antrenman kamplarına ev sahipliği yapmak üzere Antalya, Belek’de 105 bin metrekare (10.5 hektar) alan üzerinde kurulmuştur. Tesisler spor teknolojisindeki en modern gelişmeler gözetilerek inşa edilmiş ve donatılmıştır. Gloria Sports Arena, Antalya Uluslararası Havalimanı’na 30 km mesafededir ve 5 km’lik bir alan içerisinde Gloria Hotels & Resorts bünyesindeki diğer otelllerle (Gloria Golf Resort, Gloria Verde Resort, Gloria Serenity Resort) bağlantılı haldedir. Gloria Sports Arena’nın teleskobik tribünlü çok amaçlı spor salonunu da içeren 6 bin 800 metrekarelik bir spor kompleksi bulunmaktadır. Spor salonu dört ayrı sahaya bölünebilmektedir. Kompleks ayrıca çeşitli spor stüdyolarını da içermektedir. Gloria Sports Arena Su Sporları Merkezi, diğer spor tesislerinin yanı başında hizmet vermektedir. 5 bin 800 metrekarelik su sporları alanı bulunmaktadır. Elit sporculardan rekreasyonel sporculara, çocuklardan yaşlılara çok geniş bir kitleye hizmet verebilen Gloria Sports Arena Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi’nde her türlü performans analizi ve takibinin yanı sıra, spor yaralanmalarının tanı, tedavi ve rehabilitasyonu gerçekleştirilmektedir. Merkezde ayrıca sportif performansı artırmaya ve hızlandırmaya yönelik destek birimler de yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here