DHA’da uzun yıllardır spor müdürlüğü görevini yürüten Faik Gürses geçen hafta emekliye sevkedilmişti. Ajans yönetimi Gürses’ten boşalan yere, yardımcılığı görevini yürüten Uğur Demirkırdı’yı getirdi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURDU

Demirkırdı, atamayı sosyal medya hesabından duyurdu:

“Onurla, gururla 14 yıldır çalıştığım Doğan Grubu’nda bundan sonra bayrağı DHA Spor Müdürü olarak taşıyacağım. Ekip arkadaşlarımla beraber; doğru, hızlı ve detaylı habercilik adına ne varsa elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışacağız. Hürriyet Ailesi’nde bana güvenildiği için çok mutluyum, bu göreve layık görenlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah utandırmasın, güzel işlerle karşılaştırsın. Desteğinizi ve dualarınızı esirgemeyin lütfen…”

UĞUR DEMİRKIRDI KİMDİR?

1990’da Tercüman Gazetesi’nde mesleğe başladı. 1993-2001 yılları arasında 8 yıl boyunca Star Tv spor servisinde muhabir olarak çalıştı, program sorumlusu, haber sunumu ve maç anlatımlarında bulundu. 2001-2004 arasında tv8’de yine muhabirlik ve ayrıca spor istihbarat şefliği yaptı, tv8’deki son 1 yılında müdür yardımcısı oldu. Daha sonra 2004’te geldiği DHA Spor Servisi’nde müdür yardımcısı ve istihbarat şefi olarak görevini 13 yıldır sürdürüyor. Fenerbahçe Kulübü’ndeki gelişmelere hakim olduğu gibi zaman zaman CNNTÜRK, D Smart, FB TV, Habertürk gibi kanallar için bilgisine başvurulduğunda bağlantılar yapıyor veya konuk olarak katılıyor. Uğur Demirkırdı bugünden itibaren DHA bünyesinde Spor Müdürlüğü’ne atandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here