Futbolda bir döneme damgasını vuran ve sonuncusu 1999’da oynanan TSYD Kupası yeniden hayata geçmedi ama TSYD yönetimi benzer bir organizasyonu voleybolda başlatmak için kolları sıvadı.

TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir ile Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ arasında geçen ay varılan prensip anlaşmasının ardından, voleybol sporunun iki duayen yazarı Cengiz Tokgöz ve Enver Bağlarbaşı ile TSYD’de bir toplantı yapıldı. Tokgöz gelişmeleri sosyal medya hesabından duyurdu:

ORGANİZASYON KOMİTESİ KOLLARI SIVADI

“Voleybolda tsyd Kupası. Federasyon Başkanı Akif Üstündağ ve tsyd başkanı Oğuz Tongsir arasındaki sözlü anlaşma gereği, kulüplerin de tarihte uyuşmaları halinde bayanlar ligi öncesinde burhan felek salonu’nda voleybol şöleni var. Organizasyon komitesi çalışmalara başladı.”

Turnuvanın Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe ve Galatasaray kız voleybol takımlarının katılacağı ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir yönetimindeki organizasyon komitesinde Cengiz Tokgöz, Enver Bağlarbaşı ve Birgül Pullukçu bulunuyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here