Paylaş

DİYARBAKIR’DA YENİ KURULAN SPOR DAİRESİNİN BAŞINA SPORUN İÇİNDEN GELEN BAŞKAN
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Spor Dairesi’nin başkanlığına daha önce Kocaeli, Samsun ve Ordu gibi önemli şehirlerde kulüp başkanlığının yanı sıra kamu kurumlarında sporla ilgili birimlerin müdürlüğünü ve yöneticiliğini yapmış olan Mehmet Kesen getirildi.
Daha önce Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği yapan ve halen denetleme kurulu üyesi olan Kesen,sportif faaliyetlerde canlılık yaşanmasını isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın isteği ve talimatı ile bu göreve getirildi.


‘DİYARBAKIR’I SPORLA CANLANDIRACAĞIZ’
Kesen,nüfüsünün büyük bölümü gençlerden oluşan Diyarbakır’ın alt yapı ve sporda hak ettiği yere gelmesi için elinden geleni yapacağını söyledi. Kesen,”Diyarbakır,önemli bir şehir. Bu kadim kentimizin sporla anılmasını sağlamak öncelikli hedefim. 500 binden fazla genç nüfüs var. Potansiyeli çok iyi. Bunu değerlendirmek zorundayız. Bana bu görevi uygun gören ve bu alanda canlılık yaşanmasını isteyen başkanıma çok teşekkür ediyorum.Heyecan ve şevkle çalışarak Diyarbakır’ımızı hak ettiği yere getirmek istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here