Süper Lig 2014-15 Süleyman Seba Sezonu’nu şampiyon tamamlayan Galatasaray, düzenlenen törenle kupasına kavuştu.
Galatasaray 20. şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı. Türk Telekom Arena’da düzenlenen kupa töreni futbolcuların Florya’dan yola çıkmasıyla başladı. Futbolcular stadyuma gelirken taraftarlar da stadyumu doldurmaya başladılar.

Galatasaray takımı saat 20’de stadyuma giriş yaptı ve o anda stadyumda kutlamalar konserlerle başladı. Suat Ateşdağlı, Altay, Gökhan Keser, Gripin ve İrem Derici konserlerinin ardından kupa törenine geçildi.

Kupa töreninde önce sahaya Galatasaray’ın efsane kalecisi Turgay Şeren çıktı. Yıldızların takıldığı sembolize edilen sahadaki dev yıldızlardan sonuncusunun bir köşesi eksikti. Şeren, U9’unu kaptanı ile bu eksik parçayı tamamladı. Galatasaray taraftarına duygusal bir konuşma yapan efsane kaptan, Galatasaray takımının başarısı ve taraftarın desteğiyle hastalığının iyileşme sürecine girdiğini ve yakın zamanda ayağa kalkmayı umduğunu söyledi, “Bu stada tekerlekli sandalye ile değil de kaleyi koruyacakmış gibi çıkmak isterdimé dedi..

Turgay Şeren’in ardından Süleyman Seba Sezonu şampiyonluk kupası Galatasaray başkanı Dursun Özbek ve yöneticilerle beraber platforma çıktı. Ardından Hamza Hamzaoğlu ve forma numaralarına göre oyuncular sahneye davet edildi. Her oyuncu sahaya kendi seçtiği bir şarkı eşliğinde çıktı.

Sneijder’in mikrofonu alarak Mustafa Sandal’ın şarkısından uyarlanan “Fener Ağlama” derlemesini söyletmesi stadı coşturdu…

Sahaya son çıkan isim ise Selçuk İnan oldu. Kaptan Selçuk’u en yakın arkadaşı Burak Yılmaz sahneye davet etti. Sahneye gelen Selçuk İnan kupanın yanına geldi ve arkadaşlarıyla beraber 20. şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

Platforma yöneticiler anons edilerek çağrılmadı. Bu kararın Dursun Özbek tarafından alındığı belirtildi…

Daha sonra futbolcular sahaya indi ve kupayı tribünlere götürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here