Spor basınının farklı kalemi Aybars Hünalp, kendine has üslubuyla Turkcell’in yeni reklamını yorumladı:

ŞOTA’NIN TERCÜMESİ VE BİP’LENECEK YERLER

Trabzonspor’un unutulmaz yıldızı Şota’yı Televole yaptığımız yıllardan iyi tanırız. Gürcü futbolcu Televole’nin acar muhabiri Akın Sel ile yaptığı unutulmaz röportajlarında Türkçeyi muhteşem kullanıp izleyenleri kırıp geçirirdi. Ancak o yıllarda teknik direktör ve futbolculara tercümanlık yapan göçmenler dilimizi o denli kötü kullanırdı ki merhum Levent Kırca neredeyse her hafta bu tercümeleri hiciv ederdi. BİP ülkemizin markası TURKCELL’in ürettiği whatsapp gibi bir uygulama. İşte Şota da kamera karşısına geçtiği Turkcell’in son BİP reklamında BİP ile yüze yakın lisanda anında tercüme yapılabileceğini anlatıyor. Eskiden kanal ceza alıp kapanmasın diye konuşmaları biplerdik. Nereden nereye geldik. Alkışlar Şota ve Turkcell’e.

DRONE SPOR YAZARLARINA GEREKLİ Mİ?

Bizim Türkiye Spor Yazarları Derneği Huma Academy ile Drone adı verilen insansız hava araçlarının kullanılması konusunda ortaklaşa kurs açmış. Teknoloji alanındaki çalışmalarından ötürü başkan Oğuz Tongsir’i yürekten kutlarken bizim spor yazarları için böyle bir kursa gerek var mı diye düşündüm. Malum bazıları yorumda öyle bir uçuyor ki değil drone, uçak pilotu sanırsınız.

İSTANBUL SEÇİMİNDEN SONRA KİM UÇAR?

23 Haziran tarihinde yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde kim uçar onu bilmiyorum lakin seçimden bir hafta sonra kimin uçacağını kesin biliyorum. 30 Haziran tarihinde Caddebostan’da Red Bull uçuş günleri altı yıl aradan sonra yeniden başlıyor. Bu etkinliği özlemiştik. İyi ki yeniden başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here