Özbek: “Mahkemede gibi savunma yaptık”

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA ile olan görüşmelerinde, Türkiye’deki mülteci krizi, ekonomik kriz ve Avrupa ülkelerinin başına gelmeyen işlerin Türkiye’nin başına geldiğini anlattıklarını söyledi. 14-15 kişinin önünde adeta mahkemede gibi savunma yaptıklarını belirten Başkan Dursun Özbek, sıkıntıyı çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti.

Galatasaray Kulübü’nün Aralık Ayı Olağan Genel Kurulu’nda üyele bilgi veren Özbek şunları söyledi:
“2014 yılında UEFA ile imzalanan sözleşme gereği kulübümüz geçtiğimiz dönemler için takibe alınmıştı. UEFA kriterlerinin öne sürdüğü şekilde mali yapıyı düzenlememiz gerekiyordu. Geçmiş yıllarda yapılan zarar miktarı, UEFA kriterlerine uymamaktadır. Daha önce kendilerine rapor sunmuştuk. Konu geçmişe dayalı. 2011 yılından başlayan ve 2014 yılı sonuna kadar gelen performans, UEFA kriterlerine uymadığı için konu izlemeye alınmış. Bu zararı izleme döneminde UEFA’nın istediği seviyeye indirmemiz mümkün olmadı. Yeni yönetim olarak geçmişten gelen bu zararı 3 sene içinde normale döndüreceğimizi anlatan rapor sunduk. 15 kişinin önünde gerekçelerimizle önümüzdeki dönemde UEFA kriterlerine uymak için projelerimizi anlattık. Sorular sordular, cevaplar verdik.”

Toplantının kanaatince pozitif yönde sona erdiğini de belirten Başkan Dursun Özbek, “Şubat ayında bir ziyaret daha yapmamız muhtemel. Biz belli bir tasarruf tedbirlerini hayata geçirdik. Yaptığımız işler ortada. Yeni yönetime bu zararın kapatılması için şans verilmesi gerektiğini anlattık. Türkiye’deki mülteci krizini, ekonomik krizi anlattık. Avrupa ülkelerinin başına gelmeyen işlerin Türkiye’nin başına geldiğini anlattık, çok ilgilendiler.” diyerek sözlerini sürdürdü.

“SIKINTIYI ÇÖZMEK İÇİN BÜYÜK ÇABA SARF EDİYORUZ”
UEFA ile olan sıkıntıyı çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren ve eski yönetimi de borçlanmalar nedeniyle suçlayan başkan Özbek, “Bütün çabamızla UEFA ile olan sıkıntıyı çözmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Daha geniş bir açıklama yapabilirdim ama geçmiştekilerden farklı olmayacaktır. Zararın nasıl ortaya geldiği belli. Bütün Galatasaraylıların bildiği bir süreç. Bundan sonraki çabamız geriye dönük tartışmalar yerine ileriye dönük UEFA’yı bu konuda yapacağımız 3 senelik icraat dönemi ile ilgili ikna etmeye yönelik olacaktır. Bu konuyla yatıyoruz, bu konuyla kalkıyoruz. Anlatımsa anlatım, ziyaretse ziyaret yapıyoruz. En önemli gündem konularımızdan bir tanesi budur. Galatasaray’ın gündemdeki sorunları bitmez. Ben ve yönetim kurulum Türkiye’nin de içinden geçtiği kritik dönemde en şeffaf, en iyi yönetilen kulüp olması için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kısa konuşmanın ardından Genel Kurul üyelerinden Ayhan Özmızrak kürsüye çıktı. Özmızrak, yönetime eleştirilerde bulunurken Dursun Özbek, Tevfik Fikret Salonu’ndan ayrıldı.

Divan Kurulu toplantısı başladıktan 20 dakika sonra Lise’den ayrılan Özbek’in önceden planlanmış bir toplantısı olduğu belirtildi.

Önceki İçerikFatih İşbecer’den iş bilmezlik suçlaması: Futbolcu sözleşmeleri Sevr’den beter!
Sonraki İçerik“İstanbul ayırdı bizi…” Hıncal Uluç dayısı Necati Bilgiç’e köşesinden veda etti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz