Spor basınının usta ismi Aybars Hünalp, farklı üslubu ile gündemi Futbolmedya için değerlendirdi:

Kulüplerin Passolig şikayeti

Özellikle seyircisi olmayan ya da az olan kulüplerin Passolig şikayeti bitmiyor. Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ile sohbetdeydik. Samsunspor için servetini harcayan Yüksel Yıldırım, ”Seyirciyi maça destek için bedava almaya da kalsak hiç Passolig çıkarmamış insanlara Passolig çıkartmak bile maliyetli. Buna bir çözüm bulunmalı” dedi. Yüksel Yıldırım haksız da sayılmaz ne dersiniz? Özellikle Anadolu kulüpleri binbir türlü ekonomik sıkıntı ile boğuşurken basit çözümlerle yardımcı olmakta fayda var.

Spikerler “VAR hakemi” olmaz mı?

CNN Türk’ün ünlü spor spikeri Cem Yılmaz ile konuşuyorduk. Malum VAR hakemleri kimi zaman verdikleri, kimi zaman vermedikleri kararlarla hep gündemde. Televizyonda iki türlü maç anlatımı var. Kimi maçları spiker arkadaşlar yerinden görerek anlatıyor, kimilerini de off-tube dediğimiz sistemle merkez stüdyoda TV ekranına bakarak. Bizim spiker arkadaşlar TV ekranından maç anlatma konusunda oldukça maharetli. Ekran başında karar vermek ile sahada karar vermek aynı değil. Cem Yılmaz ”Bizim spiker arkadaşlar oyun kurallarını en az hakemler kadar biliyor. Bizler VAR hakemi olsak hiç de başarısız sayılmayız” dedi. Belki bir imtihan, onlara da görev verilmesi düşünülebilir. Maç anlatırken gördüğü pozisyonu 5 dakika izleyip ondan anlatan spor spikeri görmedik ama 5 dakika izleyip kararını veren hakem gördük.

Şansal Büyüka’yı özlemişiz

Yılların duayen spor yazarı Şansal Büyüka, bir zamanlar spor televizyonculuğunun efsane programı “Dobro Dobra” ile ekrana döndü. LİG TV’de Dobra Dobra’yı yıllarca Ömer Güvenç sunmuştu. Şimdi Şansal Büyüka’nın karşısında Skorer TV’nin aktif isimlerinden Nergis Aşkın vardı. Nergis Aşkın dersini çalışarak çıkmış Şansal ağabeyin karşısına. Skorer TV’nin hazırladığı programı D Smart’ın 77 nolu Smartspor kanalında izledik. Bundan sonraları Çarşamba akşamları saat 20.00’ye başka bir iş koymamak lazım.

Galatasaray’da Erden Timur

Galatasaray enteresan bir yapı. İşler iyi de gitse kötü de gitse kulübün içinde ya başkana ya etrafındakilere sürekli sallayanlar oluyor. Bunu sırf şimdi için söylemiyorum uzun yıllardır bu böyle.

Şimdi de çaktırmadan göz önündeki Erden Timur’a bel altından geçirmeye çalışıyorlar. Erden Timur’un hayatımda elini sıkmadım tanımam. Lakin kulübe 30 milyon dolar veren birini eleştiriyorsanız hiç değilse kulübe siz de 300 bin dolar verin bari demek istiyorum.


Önceki İçerikGüney Amerika futbol liglerinin Türkiye’deki yayıncısı D-Smart, hafta sonu başlayacak Arjantin Premier Ligi’ni ekrana getiriyor
Sonraki İçerikTGC 64.Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ne son başvuru tarihi 31 Ocak 2023 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz