Türk spor basınının önemli ismi Erdoğan Arıpınar, Türk Spor Ajansı’ndaki haftalık köşesinde TSYD’nin tüzük tadil kongresini yazdı:

TSYD Türkiye Spor Yazarları Derneği, toprağında, tuzunda emeğimiz olan bizim derneğimiz, bu Çarşamba günü tüzük kongresini yapacak. Bu kongre ve değişiklik kanununda son yapılan düzenleme ile ilgili; TSYD’nin isminde bir de spor derneği eki olduğu için, yeni yasaya göre Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlanması gerekecekmiş. Bu ek kalkarsa eskisi gibi İç İşleri Bakanlığına bağlı kalacakmış. Yeni tüzük spor ekini kaldırıyor. Daha sonra özellikle yüzmede başarılar gösteren spor bölümü sonra ayrı bir birim olarak İstanbul halkına ve Türk sporuna hizmete devam edecekmiş. Ben ve benim gibi kurucu arkadaşlarla derneğin geleceği için konuştuk.

* Derneğin tek mülkü: Benim Genel Sekreterlik dönemimde aldığım Cağaloğlu’nda, Vilayet’in karşısında, 3 modern bürolu bir mülkü var.

* Derneğimiz bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı bir sözleşmeye bağlı olarak, yönetimin başarılı çalışması ile de örnek hale gelen modern bir tesise sahip.

* Yeni tüzükte dikkat geçecek bir madde; Dernek başkanının başkanlık süresine gelen (3 yıllık 2 dönem toplam 6 yıl) olan kısıtlamanın kaldırılması: Yani “Başkan genel kurullarca seçildiği sürece başkanlık yapacak” maddesidir.

KONGREYE BİLDİRİ

* Ben bu değişikliği uygun buluyorum. TSYD’nin Genel Kurulu bir üyesini başarılı bulduğu sürece o üye başkanlığına devam etmelidir.

* Demokratik kurallara göre; TSYD’nin yönetim kapısı başarı ile hizmet edeceklere ve aday olacaklara açık olmalıdır.

* Önemli olan TSYD’yi yönetenlerin, ülke sporuna ve spor basınından ekmek yiyenlere sahip çıkmasıdır. 

* Son söz; TSYD’nin bugünkü başkanı Oğuz Tongsir ve ekibi başarılı çalışmaktadır. Tabii karar Genel Kurulundur.

Kongrenin TSYD’ye hayırlı olmasını dilerim.

Önceki İçerikGomis, Okan Buruk’la soyunma odasında yaşanan olayı Çiğdem Günal’a anlattı: Üçüncü forvet olmayı kabul etmem, Galatasaray da kabul etmez
Sonraki İçerikGalatasaray’ın Zaha transferi İngiliz basınında yer aldı: Şok bir transfer!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz