BAFETIMBI GOMISTİVİBU SPOR’DA ÇİĞDEM GÜNAL’A KONUŞTU

Galatasaray’da iki ayrı sezonda şampiyonluk yaşayan ve 2017 – 2018 sezonunda da 29 golle gol kralı olan Bafetimbi Gomis,Tivibu Spor’a özel açıklamalarda bulundu. Geride bıraktığımızsezonun ardından sarı-kırmızılı kulübe veda eden Fransız yıldız ayrılık sonrası ilk özel röportajında Çiğdem Günal’a önemli demeçler verdi.

EMEKLİLİK

Futbolu bırakıp bırakmayacağı hakkında Bafetimbi Gomis, “Bırakıp bırakmamayı çok düşündüm ve karar alırken çokzorlandım. Bu aslında çok da önemli değil. Hayatta önemli olanmutlu olmaktır. Eğer bırakırsam mutlu olacağım, çünküçocuklarımla vakit geçirebileceğim. Mutlu olabileceğim birprojede yer alırsam ve proje beni içine çekerse de oynamayadevam edeceğim” diye konuştu.

ÇOCUKLUK

Çocukluğundan bahseden Bafetimbi Gomis, “Tıpkı her Afrikalıaile gibi babam da Fransa’ya daha iyi bir hayat için geldi ailesinedaha iyi bakabilmek için. Ben Fransa’da doğdum ve büyüdüm. Babamdan daha iyi şartlara sahiptim. Babam çok iyi birsavaşçıdır. Bize imkan sağlayabilmek için çok çaba sarf etti, 10 çocukla bu çok kolay bir şey değildir. Bazı kardeşlerim yanlışyola saparak suça karıştılar, onların da sorumluluğunu alarakonlara destek olmalıydım. Hatta onlara bunun doğru olmadığınaikna etmek zorundaydım. Benden küçük kız kardeşlerimle erkekkardeşlerime destek olmalıydım. Onlara rol model olmalıydım. Bu kolay olmadı, çünkü ben de çok gençtim.  Çok çabuk büyüdüm., çünkü çok fazla kişinin sorumluluğunu aldım. Hatalaryapabiliyorsunuz, ama erken olgunlaşıyorsunuz. Dolayısıyla ben ne zaman soyunma odasında gençleri görsem bu tecrübeleri onlaraaktarmak isterim” cümlelerini kullandı.

GALATASARAY

Galatasaray hakkında Bafetimbi Gomis, “Çok iyi bir takımımız vetakım içersinde çok iyi bir atmosferimiz var. Dursun Özbek, ErdenTimur ve Okan Buruk takım içerisinde çok iyi bir atmosferyarattılar. Bu sezonun en önemli anahtarı… Taraftar için zor birsezon oldu aslında. Çok iyi oyuncularımız var. Muslera, ben, Kerem, Sergio önemli işler yaptık. Icardi şüphesiz… Mata belkiçok oynamadı, ama sorumluluk üstlendi. Mertens de öyle… Keremmesela sezon içersinde kendini çok geliştirdi, olgunlaştı, birkaptan gibi davrandı. Bu sezonu en iyi açıklayan unsur bana göre” diye konuştu.

MAURO ICARDI

Bafetimbi Gomis, Mauro Icardi için “Mesajlaşıyoruz, konuşuyoruz. Çok büyük bir oyuncu… Geçen sezon onutakımımızda gördüğümüz için çok şanslıyız. Geri dönüp bizimutlu ederse harika olacak. Ben şu an taraftarım ve bir taraftarolarak söylüyorum; Bu aslanı takımın önünde görmeyi çokistiyorum” açıklamasını yaptı.

ŞAMPİYONLUK

Süper Lig şampiyonluğu için konuşan Bafetimbi Gomis, “Dürüstolmak gerekirse önceleri sahada önemli katkılar veriyordum, sonrasında da sahanın dışında; ama tabii gol atarak bu katkıyıvermek çok önemli bizim için. Bunun için yaşıyoruz bir forvetolarak, ama şampiyon olduğunuzda bu bir oyuncuyla olabilecekbir şey değildir. ‘Şampiyon olduk, çünkü Gomis gol attı’ diye birşey yoktur. Takım olarak bu olur. Onun için takım içi detaylarıçok önemserim. Tekrar söylemem gerekirse ‘Gomis gol attı, Icardigol attı ve şampiyonuz’ demek yanlıştır. İnsanlar biraz böylegörüyorlar, ama içimizde çok önemli oyuncular var. Toreira çokönemliydi, insanlar bunu görmüyor. Icardi’yi görüyorlar, amaTorerira da çok önemliydi. Muslera çok çok önemli bir sezongeçirdi. Okan Hoca üzerine düşeni çok iyi yaptı. Erden Timurönemliydi. Bu takım işi ve takım olarak iyi işler yaptık. Takımdakihava çok iyiydi. Örneğin Sergio’nun doğum gününü kutladık. Fenerbahçe derbisinde otobüste yaşadıklarımız iyi bir örnekti. Kutlamalar yaptık, şarkılar söylüyorduk. Asla konsantre değildik; ama takım birbiriyle olmaktan o kadar mutluydu ki önümüzdekimse duramazdı. Yaptığımız işten zevk alıyorduk. Umarım takımbu ruhu korur, Okan Hoca bu atmosferin sürmesini sağlar veşampiyon olmaya devam ederler. Böylece bu sezon da Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanırlar ve orada da Galatasaray önemli bir takım kimliği elde eder” sözlerini kullandı.

MAURO ICARDI (PART II)

Mauro Icardi hakkında konuşmaya  devam eden Bafetimbi Gomis, “İdari ve teknik heyetle konuştuğumda ‘Oynayacaksın, pek çokmaç var. Katkı sağlayacaksın. İlk bölümde 8 gol attıysan ikincibölümde oynarım’ diye düşünüyorsunuz. Açıkçası o dönemde ‘Bir iki dakika oynayacak bir oyuncu değilim’ diye düşünüyorsunuz; ama tabii Icardi vardı ve müthiş bir form yakalamıştı. Galatasaray’a hizmet etmek benim için çok önemliydi. Bu nedenleben de durumu kabul ettim. Bir ağabey olarak onları destekledim. Örneğin bir maçta penaltı oldu, o güne kadar Icardi 3-4 maç golatamamıştı. Eğer penaltıyı ben atsam 9 gole ben ulaşacaktım, amaIcardı’nin de 9 golü olacaktı. Takımın ağabeyi olarak penaltıyıZaniolo’ya bıraktım, çünkü adaptasyon için bu gol ona iyigelecekti. İşte bu yaptığım Galatasaray’a hizmetin önemliörneğiydi. Icardi’ye ve takıma destek olmalıydım. Bunu yaptım, ama tabii daha fazlasını hak ettiğimi de düşünüyordum. OkanHoca’nın ilk yılı olması nedeniyle desteğimiz çok önemliydi, burolü üstlendim. Genç bir oyuncuya yardım etmek beni mutluediyor. Paris’te yaşadığı zor zamanlardan sonra burada hiçgörmediği sevgiyi gördü dediğim gibi. Türk insanına bir verirsinizo size 2 veya 3 verir. Bu, Türk İnsanının kalbidir” diye konuştu.

DERBİ VE BARIŞ ALPER YILMAZ

Fenerbahçe derbileri ve bu derbilerdeki Barış Alper Yılmaztercihleri hakkında fikirlerini belirten Bafetimbi Gomis, “Üzülmedim, ama sadece şuna üzüldüm; Okan Hoca benimlekonuşmadı. Yine de aldığı karar doğruydu. Okan Buruk benimarkadaşımdı. Teknik Direktör olmadan önce de arkadaşımdı. Doğru karardı ve Fenerbahçe’nin defans anlayışına göre buşekilde oynamalıydık. Savunmaları ağırdı ve Barış Alper de bunuzorlayacak kapasiteye sahipti. Hocanın aldığı bu karar doğruydu. Bu normal, ama sonra tabii biraz üzüldüm. Alanyaspor maçındada oynamadım. İlk yarıda 8 gol atmışsanız daha fazla beklentiyegiriyorsunuz. O nedenle biraz daha konuşarak belki bir diyalogoluşturmalıydık, ama orada Okan Buruk’un kararına saygıduymam gerekliydi ve öyle yaptım. Her zaman kendinizi hazırtutmalısınız. Futbolda her zaman ‘bugün doğru olan yarın doğruolmayabilir’ prensibi geçerlidir. Tecrübeliyseniz bazı şeyleri dahaiyi anlayabiliyorsunuz. Genç olsaydım bu kadar kolaykabullenemeyebilirdim, ama tecrübem bana bunu söyledi. Memnun olduğum bir sonuç daha var ki o da Barış Alper gibi çokyetenekli oyuncunun sahne almasıdır. Her zaman bana veyaIcardi’ye soruyor, danışıyor. Özellikle bitirici gol vuruşuhakkında… Onu ve yeni jenerasyonu hazırlamak bizim görevimiz. Geçenlerde Arda’ya da mesaj gönderdim. O jenerasyona yardımcıolmalıyız, Barış’a da öyle. Galatasaray’dan Premier League’eoyuncu göndermek taraftarımızı gururlandırır. Yunus, Kerem gibiisimler bunu başarabilir. Çok yetenekliler” ifadelerini tercih etti.

OKAN BURUK’UN KENDİSİYLE İLGİLİ SÖYLEDİKLERİ

Okan Buruk’un kendisi için “Galatasaray’da oynamak istemiyor” cümlesini kullanması hakkında Bafetimbi Gomis, “Bu konuyuaramızda bir aile olarak konuştuk ve düzelttik. Okan Hoca çok iyibir sezon geçirdi, şampiyon olmayı hak etti. Biz arkadaşız vehiçbir problem yaşamadık. Onun için mutluyum. Bir baba olarakçok zor bir dönem geçirdi, biliyorsunuz. Oğluna bu şampiyonluğuverebildiği için çok mutluyum. Soyunma odasında biraz tartışmaoldu aramızda, ama detay veremem. Doğru olmaz, geçmişte kaldıçünkü. Hocanın üzerinde çok baskı vardı, bu şekilde davranmasıgayet doğal. Bana ‘Icardi birinci forvet, sen ikincisin’ dediler. Ben bunu kabul ettim, ama hiçbir zaman ‘Galatasaray için oynamam’ demedim. Galatasaray’ın kontratlı bir oyuncusuydum. Bana profesyonelce ödeme yapıyorlar ve sevgi veriyorlardı. Aramızdahallettik. Başkan, Erden Timur ve hocayla aramızda çözdük. Şimdiyse bu kulübün bir taraftarıyım. Zaman zaman Florya’yaveya stada geleceğim desteklemek için. Özellikle Okan Buruk’u… Okan Buruk bizi izliyorsan sana en iyi dileklerimi sunuyorum vediyorum ki Galatasaray olarak hep aile kalmalıyız, kenetlenmiş biraile her şeyi çözer. Soyunma odasında olan orada kalır. Sadeceşunu söyleyebilirim ki ben ‘Galatasaray için oynamam’ demedimve hiçbir kulüp için de bunu demem. Sadece Galatasaray için değil; Al-Hilal, Marsilya veya başka bir kulüp….Birazsakatlığım da vardı, belimde ağrı hissediyordum. Bir şeylerkonuştuk, ama bunlar futbolun içersinde var. Biz bunu çözdük.Takım arkadaşlarım beni bilir. Kanıtlamama gerek yok. Siz hangitakıma giderseniz gidin bir gazeteci olarak sorun. SadeceGalatasaray’da değil; Suudi Arabistan, Fransa veya İngiltere, fark etmez. ‘Bafe kimdir’ diye sorun. Şükür ki saygı görürüm kariyerolarak. Büyük oyuncuların aynı zamanda büyük karakteri vekişiliği olması gerekli.  Bir şey yanlışsa bunu da söylemelisiniz. Ama rğer bir hata yaptıysanız da özür dilemeyi bilmelisiniz. Elbette soyunma odasında oyuncuların önünde olmamamalıydı, ama bunun için de gereken neyse onu yaparım. Galatasaray’ın 30 milyon taraftarı var, Türkiye için çok önemli. Mutluyum ki OkanHoca gibi biri var ve bu krizi çok iyi yönetti. Çok zekice… Bu sayede Galatasaray da şampiyon olabildi. Kontratım bittiktensonra da gayet güzel konuştuk hoca, Erden Timur ve başkanla” diyerek duygularını paylaştı.

GALATASARAY’DAKİ GELECEĞİ

Galatasaray’daki geleceği hakkında açıklamalar yapan BafetimbiGomis, “Artık futbolcu olarak oradaki kariyerim sona ermişti, ayrılmak için doğru bir zamandı. Şampiyon olduğunuzda ayrılmakiçin doğru zamandır, 1.5 yıl sonra takıma geri döndüğümde tekhedefim Galatasaray’ı şampiyon yapmaktı ve bunu başardım. Artık yeni oyuncuların olması gerekli. Barış gibi, Icardi gibi… Benimse ayrılmam gerekliydi. Artık Galatasaray için oynamakistemiyordum, çünkü bu yaşa gelip de kariyerin buaşamasındayken doğru yerde bırakıp iyi ayrılmalısınız. Veda etmek için doğru zamandı. İyi ayrılmak en önemlisidir. Galatasaray ve Okan Buruk için her zaman destek olmayısürdüreceğim. Onları ziyaret edeceğim. Geçen sezon çok büyükkeyif aldım. Tüm sezon çok mutluydum ve çok şey öğrendim. İyibir takım ruhu vardı ve Okan Buruk gerçekten iyi bir Teknik director, ilk yılında iyi işler yaptı. Galatasaray’ı çalıştırıyorsanızbaskıyı hissedersiniz. Derbileri, özellikle 3-0 kazandığımızFenerbahçe derbilerini hatırlamalıyız. Şunu söylemek gerekir; Galatasaray 3. forvet olmayı kabul eden oyunculara ihtiyaç duymaz. Her zaman ilk olmak istemeliler. Eğer Icardi iyiyse o oynar, değilse ben, yoksa Barış. Kim daha fazla gol atarsa o oynar. İkinci en çok gol atansam ikinci forvet olurum. Üçüncü forvet olmaktan da hiçbir zaman mutlu olmam. Sabah gazetesine verdiğim röportajda da söylemiştim sezon başında. ‘İkinci, üçüncü olmayı kabul edemem’ demiştim. Benim zamanımın geleceğini de bilmem gereklidir” diyerek konuşmasına devam etti.

GALATASARAY TARAFTARI

Galatasaray taraftarı için Bafetimbi Gomis, “Şunu söylemeliyimki her zaman onlardan biriyim. Galatasaray’ı destekleyeceğim, bakarsınız bir gün Galatasaray’a farklı bir şekilde hizmetedebilmek için geri dönerim; ama bugüne kadar bana verdikleriniziçin çok teşekkür ederim. Bir oyuncu olarak iki şampiyonlukkazandığım için çok şanslı hissediyorum. Ailem ve benim içinTürkiye tecrübesi yaşamak inanılmazdı. Belki yaşamaya da devamederim bunu. Galatasaray ile aynı dönemde başka büyükkulüplerden yüksek miktarda teklifler aldım, ama bunlarıreddettim. Ben Galatasaraylıyım. Tabii ki çok büyük vesaygıdeğer kulüpler var Türkiye’de, ama ben Galatasaraylıyım. Galatasaray dışında bir takımda forma giymek çok zor olurdu. Ben bir aslanım. Düşünün, bir defa başka bir kulüptesiniz ve golsevinci olarak aslan figürü yapıyorum. Bu uygun olmazdı. Dediğim gibi iyi ki onların sevgisine layık oldum” cümlelerinikullandı.

TÜRKİYE’DEN TEKLİFLER

Türkiye’den gelen teklifler için Bafetimbi Gomis, “SuudiArabistan’da oynarken başka kulüplerden Türkiye’ye geridönmem için teklifler aldım. Beni düşündükleri ve uygungördükleri için kendilerine müteşekkirim, fakat onlara dedim ki‘projeniz oldukça güzel ama bunun onunla ilgisi yok’. Ben kendimi başka bir kulüp için oynarken pek düşünemedim, özellikle de aslan kutlaması yaparken. Şimdi de başka tekliflervar, ama Galatasaray’da bunları yaşamışken bir seçim yapmak zorolacak. Belki de tam da istediğim teklif olmayacak, bu durumdabırakmam gerekecek. Şunu söylemeliyim ki bırakmaya da hazırım. Süper Lig iyi bir lig. Neden olmasın? Ama kendim veailem için iyi bir kulüp seçmeliyim. Aynı zamanda mutluolabileceğimiz şehir de önemli ailem ve çocukların okulları için. Eyüpspor’un ise bana bir teklifi olmadı. Başkana yakınım, Murat Bey benim arkadaşım; ama Eyüpspor’a gelme konusunu hiçkonuşmadık. İkinci ligde oynamayı düşünmüyorum dürüst olmamgerekirse” cümlelerini kullandı.

BABA TERİM

Eski hocası Fatih Terim için Bafetimbi Gomis, “O benim babam,tüm oyuncularının babasıdır. Sana sevgi vermeyi bilir. Çoktecrübeli bir teknik director… Ne zaman oyuncularına iki gün izinvermesi, ne zaman çalışmaları için onları zorlaması gerektiğiniçok iyi bilir. Bazen evine akşam yemeğine çağırır ve konuşmakister. Onunla çok şey paylaştık ve başarılı bir dönem geçirdik. Mutluyum ki ‘Baba Terim’ bana Galatasaray’da ilk şampiyonluğumu verdi. Ne zaman onu arasam veya onunlabuluşsam çok mutlu olurum, hatıraları hatırlarım” diyerek samimikonuştu.

GALATASARAY RUHU

Bafetimbi Gomis, Galatasaray’ın kendisi için neyi ifade ettiğihakkında “Galatasaray ruhu vardır. Bazen görüş ayrılığınadüşersiniz, ama forma için bir araya gelirsiniz. Takımı şampiyonyapmak istersiniz. Bu, Galatasaray ruhudur ve çok önemlidir. Hepimiz birer aslanız. Terim, Icardi, Okan Buruk… Hepsi bireraslandır. Galatasaray’a en iyi şekilde hizmet etmenin yolunubulursunuz. Bunu da iyi yaptığımızı düşünüyorum, çünküşampiyona olduk. Bu, Galatasaray’ın niteliğidir. Diğer kulüplerdebunu göremezsiniz. Başka kulüplerle ilgili konuşmam doğruolmaz, ama geçen sezon başka bir takımda aslında yeterli güçvardı. Bu tarzda bir karakter eksikliği yaşadıkları için başarılıolamadılar, ama Galatasaray’da 3-0 maç kaybedersek soyunmaodasına gidip çok büyük kavga ederiz neden yenildik diye. Çünkü20 aslan ve bir yaşlı aslan kavga ederiz. Sezon başındakaybettiğimizde ve Okan Buruk soyunma odasına geldiğinde onuTerim’in bir modeli olarak görürdük, çünkü daha önceGalatasaray’da oynadı ve şampiyonluk için mücadele şart. Biz Galatasarayız. Pek çok iyi oyuncu ve pek çok karakter var. Bunun yönetilmesi gerekli. Okan Buruk oyuncu ve yönetim özelinde tümbileşenleri çok iyi yönetti” açıklamasını yaptı.

EN ÇOK ETKİLENDİĞİ TEKNİK DİREKTÖR

Teknik direktörler hakkında Bafetimbi Gomis, “Her teknikdirektörden çok şey öğrendim. Antrenmana gittiğinizde her antrenörden bir şey öğrenmeniz gerekir. En iyisi diye bir şeysöyleyemem, hepsinden çok şey öğrendim. Bir tanesinisöyleyemem. Hepsinin kendine ait bir felsefesi vardır. Okan Hocaböyle oynamayı sever, Terim böyle oynar ve her ikisi de şampiyonolmuştur. ‘Bu, bundan iyidir’ diyemeyiz. Çok iyi bir oyuncuolmak isterseniz antrenmana gittiğinizde çok şey öğrenmenizgerekir. Mesela Jorge Jesus ile çalışmaktan da çok mutluydum. Bana göre en iyilerden… Ama ‘Okan Buruk’tan veya FatihTerim’den daha iyi’ demek mümkün değil. Her birinin kendinegöre bir stili var, ama günün sonunda futbolda kazanmakzorundasınızdır. Şampiyon olamazsanız mutlu da olamazsınız. Ben iki yıl Türkiye’de oynadığım için çok şanslıyım. İki kere ikifarklı teknik adamla şampiyon olduğum için çok şanslıyım” diyekonuştu.

ARDA GÜLER

Bafetimbi Gomis, Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olanArda Güler için “Arda çok büyük bir yetenek. Eğer Fransız, Brezilyalı veya İngiliz olsaydı Fenerbahçe’den çok daha fazla para miktarıyla ayrılırdı. Çok saf bir yetenek… Onu önümüzdekibirkaç yılda daha fazla göreceğimizi umuyorum. Real Madrid gibibir yerdeyseniz ne yediğinize, uykunuza, yaptığınız ekstraantrenmana çok dikkat etmeniz gerekir. Etrafınızdakilerin sizi iyiyönlendirmesi gerekli. Real Madrid’de olduğu için çok şansl, çünkü o yaştaki yetenekleri nasıl yöneteceklerini çok iyi bilirler. Bu sayede üst düzey olabilir. Eğer işi ciddiye alırsa büyükoyuncular arasına girebilir. Tchouameni, Camavinga, Mendy kikendisi benim kuzenim olur… Onu arayarak ‘Arda’ya iyi bakın’ dedim. Karim orada değil. Bu arada yaşadığım hayal kırıklığıoldu, çünkü Türk olduğu için insanlar ona gerekli saygıyıgöstermediler. Eğer İngiliz, Brezilyalı, Fransız olsaydı durum farklı olurdu; ama o gidip çok iyi oynayacak ve Türkiye’den de çok büyük yetenekler çıkacağını gösterecek. Selahattin Baki, Ali Koç ve Jorge Jesus ile onunla ilgili konuştum. Hepimiz onun çokbüyük bir yetenek olduğu konusunda görüş birliğine vardık. Yüksek seviye oyuncular arasına girecek” açıklamasını yaptı.

KEREM AKTÜRKOĞLU

Eski takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu için Bafetimbi Gomis, “Çok sorumluluk aldı. Ben sezon başı biraz korkuyordumaçıkçası. İlk yılımda mesela Selçuk İnan vardı. Türkiye’deki en iyiyetenek… Çok zekiydi. Selçuk bana çok yardım etti, oyunu çokiyi okuyordu. ‘Bafe bu maçta bu olacak’ derdi ve maça en iyişekilde hazırlardı sizi. Türkiye Ligi’ne çok hâkimdi. Takımageldiğimde Arda da gitmişti, takımda çok büyük isimler yoktu. Okan Buruk iyi bir karar aldı ve Kerem’i 3. kaptan yaptı. Keremsorumluluk aldı ve Türk lideri oldu takımın, herkese çok yardımetti. Galatasaray taraftarı onunla çok gurur duymalı. Görünmeyennoktada takım için çok şey yaptı ve şampiyonlukta büyük pay sahibi oldu” diye konuştu.

SAÇLARI 

İlginç saç stilleri hakkında Bafetimbi Gomis, “İlk yılımda, Avusturya kampındayken şampiyon olursak saçımın yarısınıkesme sözü verdim. Suudi Arabistan’a giderken biraz kestim, çünkü o saç bir aslanın saçıydı. Eğer kesersem iyi gözükmez. Aslanın saçları onlar, aslanlar saçlarını kesmez ki” açıklamasınıyaptı.

OYNADIĞI EN İYİ 3 OYUNCUKarim Benzema, Franck Ribery ve Juan Mata.

ÇİĞDEM GÜNAL: “Sana 3 isim verececeğim. Biri takımındaolacak, biri yedek kulübesinde, biri de kadro dışında”

BAFETIMBI GOMIS: Icardi’yi takımıma koyuyorum. 

ÇİĞDEM GÜNAL: Barış Alper nerede olur?

BAFETIMBI GOMIS: Yedek kulübesinde olur. 

ÇİĞDEM GÜNAL: Sen o zaman kadroda yoksun. 

BAFETIMBI GOMIS: Evet , ben zaten su an oynamıyorum. Kontratım da yok. Onlara destek olmalıyım. Barış, Icardı’den çokşey öğrenmeli. 

SORU – CEVAP

ÇİĞDEM GÜNAL: Bize kimsenin bilmediği bir şey söyler misin? 

BAFETIMBI GOMIS: Kediden korkuyorum, kedilerden çokhoşlanmam. Ben küçükken bana bir kedi saldırmıştı. O nedenleçok kötü hislerim var kedilere karşı, ama istanbul’da çok fazlakedi var. Orada o iki senede kedilere alıştım. 

ÇİĞDEM GÜNAL: Bize İstanbul’da yaptığın 5 şeyi söyler misin?

BAFETIMBI GOMIS: Ailemle ve arkadaşlarımla vakitgeçirirdim. İstanbul’da dolaşırdım. Antrenmana giderdim. İngilizce dersi alırdım. Bu kadar. 

ÇİĞDEM GÜNAL: Seni en çok zorlayan oyuncu kim oldu? 

BAFETIMBI GOMIS: Pepe ve Sergio Ramos.

ÇİĞDEM GÜNAL: İdolün kimdir? 

BAFETIMBI GOMIS: Küçükken George Weah’tı. Samuel Eto’o,Didier Drogba, Afrikalı oyuncular… Bizim sembollerimiz. 

ÇİĞDEM GÜNAL: En son ne zaman kalbin kırıldı.?

BAFETIMBI GOMIS: Kızım rahatsızlanmıştı. 

ÇİĞDEM GÜNAL: Oynamaktan en mutlu olduğun takımhangisi?

BAFETIMBI GOMIS: Galatasaray. 

ÇİĞDEM GÜNAL: Gücün olsaydı futbolda ne değiştirmekisterdin?

BAFETIMBI GOMIS: Irkçılık.

BİR İSİM – BİR CEVAP

Fernando Muslera > Büyük kaptan

Mauro Icardi > Golcü

Kerem Aktürkoğlu > Harry Potter

Victor Nelsson > Kaya 

Okan Buruk > Lider

Lucas Torreira > Bilgisayar
Fatih Terim > İmparator

Önceki İçerikTMOK Fair Play 2022 yılı ödüllerini kazananlar açıklandı
Sonraki İçerikErdoğan Arıpınar, TSYD’nin tüzük tadil kongresini yazdı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz