TSA başkanı Erdoğan Arıpınar, devletin spora yaklaşımını sorgulayan bir yazı kaleme aldı:

Devletin sporda iletişim eksikliği…

Çağımızda iletişim her alanda çok önemli ve en çok yararlı bir daldır. Gerçeklerin topluma ulaşması için en önemli kanalları kullananlar sonuç alır ve başarıya ulaşırlar.

Devletimizde yenilenen hükümette SPOR konusunda bunun eksik olduğunu görüyorum. İyi niyetli ve gayretli olan Gençlik ve Spor Bakanlığı konusunda tam iletişim kanallarını kullanmıyor.  2018’de Türkiye’nin Spor Bilançosunu talep ettiğim geçen yazımdan bir gün sonra; halen ülke basınında  verilen rakamlara göre; en öndeki gazete SABAH’ın, sevdiğim, çalışkan Spor Yazarı Fatih Doğan’ın  Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu ile bir röportajı çıktı. Bu, Fatih’in başarılı bir çalışmasıdır. Amma: Bakanın eksiğidir. Çünkü: Türkiye’de böyle bir açıklama yapılacaksa, tüm yayın organlarının spor görevlilerinin bulunacağı, bakanlık tarafından davet edileceği bir toplantıda yapılmalıdır.

Orada başarılar, eksikler konuşulurken ülke sporunun en önemli parçası Spor Basının soruları ve aldıkları cevaplar da çok önemli olacaktır. Ülkedeki olayları ciddi olarak izleyen vatandaşlar taraflı veya tarafsız tek gazete, tek radyo, tek TV izlemezler. Onun için özel olarak yapılan söyleşiler hariç, genel konularda tüm basın ve yayın organlarının haber alma, duyma, kamuya iletme hakları vardır. O zaman yapılan başarılı işlerden olduğu kadar eksik sayılan işlerden ve nedenlerinden de toplum haberdar olur ve en sağlam yoldan doğruları öğrenir. Dünya bu yolu izliyor, bizim izlememiz gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here