Süper Lig’in 16. haftasında oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçından sonra yapılan açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Atv’de konuşan yorumcu Erman Toroğlu, maç öncesi Ersun Yanal ile kaptan Emre Belözoğlu’nun kavga ettiğini ileri sürdü. Toroğlu, “Emre kendisini ilk 11’de görmeyince tepki gösterdi ve hocasıyla tartıştı. Bunun üzerine Yanal onu 21 kişilik kadrodan çıkardı” dedi. Toroğlu, Ersun Yanal’ın hafta içinde istifa edeceğini de ileri sürdü.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, “Birçok mevkisi olmayan, hatta teknik direktörü olmayan Fenerbahçe galip geldi. Görevimizi yaptık. Büyük Fenerbahçe taraftarına armağan olsun. Soru almayacağım. Basın açıklamasını hafta içi yapacağım” dedikten sonra basın toplantısında hakkındaki iddialara sert tepki gösterdi.

Derbi kadrosunda olmayan Emre Belözoğlu ile tartıştığı iddialarına tecrübeli futbolcu ile birlikte basın toplantısına çıkarak yanıt veren Yanal, hafta içi detaylı açıklama yapacağını söyledi.

Tecrübeli çalıştırıcı, “Fenerbahçe için bazı çirkin saldırganlıklar var. Biz bu saldırılarla yıkılacak bir camia değiliz. Herkes haddini bilecek. Fenerbahçe, dedikodularla, arkadan konuşmakla yıkılacak bir takım değil” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da basın mensuplarına yaptığı açıklama ile sarı lacivertlileri karıştırmak için komplo teorileri üretildiğini söyledi.

Başkan Koç, “Bazı kanallarda iki tane ayrı iddia ortaya atılmış. Birisi kaptanımız Emre ile hocamızın kavga ettiği diğeri de Ersun Yanal’ın istifa edeceği şeklinde… Çok istiyorlar bizi karıştırmayı ama izin vermiyoruz. Ne basketbol tarafında ne de futbol tarafında pek çoğu hayal ürünü olan iddiaya cevap veremeyiz. İşler kötü gidince bu iddialar daha da çoğalıyor. Söz konusu Fenerbahçe olunca daha büyük komplolar üretiliyor” şeklinde konuştu.

MAÇ SONU OTOPARKTA GÖRÜŞME

Tüm bu yaşananların ardından Teknik Direktör Ersun Yanal ile Başkan Ali Koç, stat otoparkında kısa bir görüşme gerçekleştirdi.

İkili arasında geçen konuşmanın ardından Başkan Koç, Teknik Direktör Ersun Yanal’ı uğurladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here