Sarı-Lacivertlilerin eski başkanı Ali Şen’den Ali Koç’un başkan adaylığına destek geldi. Ali Şen, “Bizim ünlü aile çocuklarının hesaplarından bir tane 0 gitmiş olursa, onlar için kayıp olmayacağından haydi Ali Koç sporun başına” dedi.

Fenerbahçe’de Ali Koç’un başkan adaylığını açıklaması Sarı-Lacivertli camiada büyük heyecan yaratırken, kulübün eski başkanlarından Ali Şen, Karar gazetesine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tüm Fenerbahçe taraftarlarının Ali Koç’a gönül kapılarını açmış vaziyette olduğunu belirten Ali Şen, “Ali Koç küçüklüğünde başlayan Sarı-Lacivert sevdasıyla büyüdü. Amerika’da tahsil yaparken Türk televizyonları henüz yokken radyoyla naklen verilen maçlarda 90 dakika telefonu açık maçı dinlerdi. Böyle bir Fenerbahçelidir. Ali Koç’un Fenerbahçe başkanı olması yalnız Fenerbahçeliler için değil tüm futbolseverler için heyecan verici bir olay” dedi.

Türkiye’de iş dünyasının pek çok ünlü ailesinin spor kulüplerinde görev almasını 1970’lerin başından itibaren istediğinin altını çizen Ali Şen, “Şu anda Türk sporu kötü yönetiliyor. Gelir az ve ne yazık ki bilgi kıtlığından dolayı gider çok. En kötüsü ise büyük kulüplerin taraftarları da taraftarlıktan istifa etti. Maçlar boş tribünlere karşı oynanıyor “ diye konuştu.

“Ali Koç ve Ali Koç gibilerine para sorulmaz” diyen Ali Şen, “Milyonlarca insanın gönlünü sevdalı olduğu renklere verdiğini gören bizim ünlü aile çocukları da bir tane 0’ın hesaplarından gitmiş olduğunda onlar için kayıp olmayacağını düşünüyorum. O yüzden haydi Ali Koç ve Ali Koç gibi diğer büyük iş adamları büyük kulüplerde sporun başına geçin diyorum. Ondan sonra da sporculara görevleri teslim edin” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın vizyonunda uzun yıllar Siyah-Beyazlılarda yöneticilik yapan babasının da etkili olduğunu belirten Ali Şen, Orman kulübü Guiness Rekorlar Kitabı’na girecek şekilde yönetti” dedi. Efsane başkan ayrıca Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un bir an evvel ödeme dengelerini kontrol altına alırlarsa da Türk futbolunun süratle ilerleme kaydedeceğini ifade etti. (karar gazetesi – hakan akar)

Önceki İçerikFaruk Süren: Ne başkanlığı deli miyim ben?
Sonraki İçerikPepsi #MaçaHazırMısın sloganıyla düzenlediği davette spor ve eğlence dünyasını bir araya getirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz