Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Es Medya patronu Ethem Sancak, “medyadan çekileceği” iddialarına ilişkin yeniden açıklamada bulundu. Ethem Sancak, “Birisi çıkar der ki; ‘Senden daha iyi yaparım. Bu etik değerleri de değiştirmem. Sana da çok iyi para veririm. Sat bana.’ Ben nihayetinde tüccarım. Vadesi ve fiyatı önemli” dedi.

“VADESİ VE FİYATI ÖNEMLİ”

Sancak şunları söyledi:

“Medyadan çıkacağım yönündeki bu iddialar tamamen dedikodudan ibaret. Odamı boşaltmadım. Gitmiyorum, kitaplarım yerinde duruyor. İşimin başındayım. Bu sektördeyim. Çünkü bu sektör ülke için önemli. Birisi çıkar der ki; ‘Senden daha iyi yaparım. Bu etik değerleri de değiştirmem. Sana da çok iyi para veririm. Sat bana.’ Ben nihayetinde tüccarım. Vadesi ve fiyatı önemli.”

Ethem Sancak, yaklaşık bir ay önce “medyadan çekileceği” yönünde haberler çıkmasının ardından Odatv’ye konuşmuş ve “Şu anda açıklama yapacağım bir şey yok, olduğu zaman, zaten ben şeffaf bir adamım, tüm medyaya açıklıyorum” demişti.

Odatv.com’un haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’in sahibi olduğu “superhaber.tv” adlı site, bünyesinde Star, Akşam, Güneş gazeteleri ile Kanal 24, 360 TV gibi televizyon kanallarının bulunduğu Es Medya’nın patronu Ethem Sancak’ın medyadan çekildiğini gündeme getirmişti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here