Galatasaray’ın eski yönetim kurulu üyesi ve Cerrah Paşa Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Fatih Terim’in, yönetime verdiği transfer raporunun dışarıya sızdırılmasına tepki olarak, Gençlerbirliği maçından sonra transferini istediği futbolcuların ismini açıkladığını söyledi ve Mustafa Cengiz ile mevcut yönetimin Terim ile ilgili karar alırken ve konuşurken çok dikkâtli olmaları gerektiğini belirtti. 
FATİH TERİM’DEN BAHSEDERKEN ÇOK DİKKÂTLİ KONUŞMALARI GEREKİR. CAMİYA BUNLARI TAKİP EDİYOR Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Özdoğan, “Fatih Terim’in söylediği ‘derin yalnızlık’ sözü çok önemli. Deri yalnızlık içerisinde olan bir teknik direktörünüz var. Fatih Terim, Galatasaray’ın bir sembolüdür. Terim burada sadece yönetime serzenişte bulunmuyor. Taraftar gruplarına da serzenişte bulunuyor. Burada taraftarl gruplarına da serzenişte bulunuyor. Galatasaray sezon sonunda ekonomik ve sportif açıdan düzlüğe çıkmak istiyorsa şampiyon olmak zorunda. Ama yönetim divan kurulu toplantılarını bile protesto ediyor. Eleştiriye tahammül edemiyorlar. Üyelere disiplin cezaları veriyorlar; sonra mahkeme bu kararları kaldırıyor. Demek ki siz bu cezaları tüzüğe uygun biçimde vermiyorsunuz. Yönetim herkesi yalnızlaştırmaya çalışıyor. Tam tersini yapmaları gerekiyor. Başkan yapacağı basın toplantısında ne diyecek bilmiyorum; ama oturup kendi durumunu düşünmesi lazım. Mayıs’ta seçim var. Başkan’ın tavrını, yapacağı açıkmalaya Galatasaray düşünecektir. Galatasaray’ın marka değeri ve Fatih Terim’i başka yerlere çekmesinler. Fatih Terim’le ilgili konuşurken çok ama çok dikkâtli olsunlar. Fatih Terim sadece bir teknik direktör değildir” dedi.  
SIZDIRILAN TRANSFER RAPORLARI Prof. Dr. Özdoğan, “Fatih Terim, Gençlerbirliği maçından transferini istediği isimleri açıklamasının ardında başka şeyler var. Sanırım Fatih hocanın transferle ilgili verdiği raporlar bir şekilde sızdırıldı. Dünyanın hiçbir yerinde transfer kamuoyunun önünde tartışılmaz. Fatih hoca bu isimlerin sızdırılmasına tepki olarak futbolcu isimlerini açıkladı. Yoksa Fatih hoca transferi kamuoyu önünde konuşmaz. Konuştuğuna göre yönetime mesaj veriyor” ifadelerini kullandı.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here