Portekiz basını duyurdu: Jorge Jesus Fenerbahçe’ye ‘şartlı’ evet dedi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Brezilya tatilini bitiren Jorge Jesus ile Portekiz’de üçüncü kez daha bir araya gelerek tecrübeli teknik adama imza attırmaya hazırlanıyor. Üçüncü görüşme öncesinde Portekiz basınında önemli bir iddia ortaya atıldı.

Portekiz basınından gazeteci Pedro Sepulveda’nın haberine göre 67 yaşındaki başarılı teknik adam Jesus, Fenerbahçe’nin teklifini şartlı şekilde kabul etti.

Pedro Sepulveda, haberinde “Fenerbahçe bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne katılım hakkı elde ederse tecrübeli teknik adam sarı-lacivertli kulüple sözleşme imzalayacak” ifadelerine yer verdi.

Portekizli teknik adam Jesus, kısa süre önce yaptığı açıklamayla Fenerbahçe dışında kendisine gelen teklifleri reddettiğini açıklayarak “Fenerbahçe dışında Atletico Mineiro, Corinthians ve Fluminense de istedi. Fenerbahçe dışındaki teklifleri basit bir nedenden ötürü geri çevirdim” demişti.

Başka bir açıdan bakıldığında ise Jesus’un gelmesi İsmail Kartal’a bağlı! Aykut Kocaman’dan bu yana en uzun yenilmezlik serisini yakalayan Kartal, 2 puan daha alarak Şampiyonlar Ligi vizesini elde ederse kendi yerine Jesus’un gelişinin de kapısını aralamış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here