Galatasaray’da Mustafa Cengiz’in seçim zaferi sonrası gözler Florya’ya çevrildi. Dursun Özbek ile yapılan imza töreninde “Benim sözleşmem 3 aşamalı. 20 Ocak’a kadar bedelsiz. 20 Ocak’tan sezon sonuna kadar 1905 TL, gelecek sezon da yeni sözleime” diyerek seçim kozu olmadığını söyleyen Fatih Terim’e Mustafa Cengiz’den onay çıktı. Terim’le Özbek döneminde atılan imzalar devam edecek. Ancak Florya’da önemli değişiklikler olacak. İki deneyimli yönetici Burak Elmas ve Abdurrahim Albayrak, Florya’dan sorumlu olacak Sportif AŞ’ye atacak.

Kulüp üyelerinin ve taraftarların Galatasaray Sportif AŞ’deki bazı  atamalara çok şiddetli tepkisi bulunduğunu kaydeden Cengiz seçimden önce bunun işaretini vermişti:
ELMAS VE ALBAYRAK SEÇİM KOZUYDU
“Bu tepkileri haklı görüyoruz çünkü biz de anlamıyoruz. Bu insanların  Galatasaray Sportif AŞ’ye ne faydası olacak. Biz aradık, taradık, bir keramet  bulamadık. Kerameti kendinden menkul yöneticiyi, kulüp yönetiminde de şirket  yönetiminde de istemiyoruz. Bilinen, Galatasaray’a katkıda bulunabilecek  insanlarla çalışacağız. Sportif AŞ’ye daha tecrübeli, taraftarların ve üyelerin  kabul edeceği, tecrübeli isimleri getirip, yönetim kuruluyla eş güdüm içinde  hareket edecek bir yapı oluşturacağız. Burak Elmas, Abdurrahim Albayrak gibi  isimleri Galatasaray Sportif AŞ’de değerlendirmeyi düşünüyoruz.”
ELMAS’TAN ‘NEREDE KALMIŞTIK’ TWEETİ
Burak Elmas da seçim sonrası Albayrak’a tweet atarak Terim’in sözlerinden alıntı yaptı: Nerede kalmıştık!…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here