NTV Spor’u kuran ve 10 yıldır yöneten Fuat Akdağ’ın Doğuş Grubu’ndan ayrılması dün spor medyasının en çok konuştuğu olaydı.

Cumartesi günü oynanacak Fenerbahçe- Galatasaray derbisinin ardından kapanacak olan NTV Spor’la NTV bünyesine dönmeme kararı alan Akdağ, ayrılık sonrası Akmerkez’de spor medyasının bazı müdürleri bir araya geldi.

Hürriyet gazetesi spor müdürü Mehmet Arslan veda yemeğini “O Televizyonculuğun ve gazeteciliğin yüzakı. Hep beraberiz Fuat Akdağ.” notuyla paylaştı. Akdağ’a destek için Vatan gazetesi spor müdürü İbrahim Seten, bir dönem TFF’de çalışan ve son olarak Galatasaray Sportif AŞ’de 1 haftalık yöneticilik deneyimi ile gündeme gelen yapımcı Serdar Güzelaydın, Milliyet gazetesi spor müdürü Tayfun Bayındır ve Habertürk gazetesi spor müdürü Halil Özer katıldı.

Fuat Akdağ daha sonra NTV Spor’da yayınlanan Kırmızı Çizgi programının ekibiyle bir araya geldi. Serdar Ali Çelikler, “Kırmızı Çizgi’yi ortaya çıkaran Akdağ’a teşekkür ederiz” derken programın NTV’ye geçip geçmeyeceğinin henüz belli olmadığını duyurdu.

Sosyal medyada paylaşım yapan Mehmet Ayan da şu mesajı paylaştı:

“Vefa, bana ailemden öğretilen en kıymetli kavramlardan. Dostumuz, ağabeyimiz, yöneticimiz olması kadar güzel bir insanla çalışmak gururdu. #fuatakdağ ‘a KIRMIZI ÇİZGİ için teşekkür ederiz. Bugün ntvspor’dan ayrıldı. Türk spor televizyonculuğu ondan çok şey öğrendi. Çok mutlu olsun. @erbatur ve @serdarcelikler ile onun sayesinde çalıştım. Ne güzel oldu Kırmızı Çizgi.. ”

NTV Spor’da belirsizlik devam ediyor… Yeni spor müdürü kim oluyor?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here