Futbolun Süperleri Ödül Töreni için geri sayım başladı

Son haftaya kadar süren şampiyonluk yarışı ve kümede kalma mücadelesi ile futbol tarihimize geçen 2017-2018 Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun “Süper”lerinin belirleneceği “Futbolun Süperleri” Ödül Töreni, 12 Eylül Çarşamba, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

 

Türkiye Futbol Federasyonu ve Digiturk ortaklığında, “Futbolun Süperleri Sahaya Değil Sahneye Çıkıyor…” mottosuyla gerçekleştirilecek ödül töreni, Türk futbol ailesini ve Marcel Desailly ve Ruud Gullit gibi yıldızları biraraya getirecek. Futbolun Oscarları Türkiye’de ilk kez dağıtılacak.

 

Bu büyük gece, canlı yayınla, şifresiz olarak beIN SPORTS HABER kanalında olacak. Ayrıca İngilizce sunumla beIN SPORTS tarafından yurtdışında da yayınlanacak.

 

Törenden öne çıkan başlıklar;

  • Bu yıl ilki gerçekleştirilecek ve her yıl düzenlenerek gelenekselleşmesi amaçlanan Ödül Töreni spor, iş, sanat ve siyaset dünyasından ünlü simaları ağırlamaya hazırlanıyor.
  • Törende Marcel Desailly ve Ruud Gullit gibi efsanevi dünya yıldızları da yer alacak.
  • Türkiye Futbol Federasyonu ve Digiturk, birlikte imza attıkları söz konusu törenle Türk futbolunun marka değerini daha da yükseltmeyi, futbol camiasını büyük bir aile olarak biraraya getirmeyi ve Türk futboluna değer katan tüm paydaşları onurlandımayı hedefliyor.
  • Bu sene ilki düzenlenecek törenle ayrıca, Türk futbolunun uluslararası arenada tanıtımına katkı sağlanması ve UEFA Euro 2024 ev sahipliği adaylığımıza destek verilmesi de amaçlanıyor.

Hangi kategorilerde ödüller sahiplerini bulacak;

  • 2017-2018 Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav sezonu’na damga vuran isimlerin belirleneceği Futbolun Süperleri Ödülleri10 ayrı kategoride gerçekleştirildi.
  • “Yılın Süper Kalecisi”, “Yılın Süper Defans Oyuncusu”,“Yılın Süper Orta Saha Oyuncusu”, “Yılın Süper Forvet Oyuncusu”, “Yılın Süper Futbolcusu”, “Yılın Süper Teknik Direktörü”, “Yılın Süper Golü”, “Yılın Süper Fair-Play’i”, “Yılın Süper Türk Temsilcisi” ve “Yılın Süper 11’i” kategorilerinde futbolun süperleri,www.futbolunsüperleri.com adresinden gerçekleştirilen halk oylaması, Türk futbolunun efsane isimlerinden oluşan özel jüri ve Spor Toto Süper Lig takımlarının oyuncularının kullandığı oylar ile belirlendi.
  • Jüri: Marcel Desailly, Mircea Lucescu, Şansal Büyüka, Mustafa Denizli, Rıdvan Dilmen, Bülent Korkmaz, Günteki Onay, Kaan Terzioğlu ve Metin Tekin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here