Türk Milli Takımı Rusya karşısında nasıl bir performans gösterdi? Bülent Tuncay, Karar için yorumladı:

Lucescu değişimi algılayamamış

Dünya Kupası öncesi Rusya’da Rusya’ya kök söktürürken onların eksiklerini ortaya dökmüştük. Trabzon’daki maçta da Ruslar bizim eksiklerimizi ortaya koydu.

Bir kere Milli Takım değişim sürecinde. Yenilenen kadronun zamana ihtiyacı var ve Euro 2020’ye yetişmeyebilir. Bunu gördük. Lucescu’nun şablon futbol oynattığını, taktiksel değişiklikler düşünmediğini gördük ki, şablon futbolu sadece oturmuş ve güçlü takımlar oynayabilir. Özetle gençlerin ışık verdiğini ancak teknik kadronun ışıltısını kaybettiğini de gördük. Lucescu hala kulüp takımından gelen iskelet üzerine bir Milli Takım’dan bahsediyor, oysa 2018 Dünya Kupası’ndaki devrimi algılamalıydı. Final oynayan Fransa ve Hırvatistan’ın 11’leri farklı farklı kulüplerden gelmişti. Lucescu yeni çağın arkasından bakıyor gibi.
Maçtan akılda kalan iki not var. Biri milli maçı Trabzon’a getiren TFF’yi hedef alan şike pankartı. Kent belli ki herkes unutsa bile hesabı kapamamış daha. Diğeri TRT’nin son dakikada maçı yayınlayabilmesi. Dövizdeki artışın futbolu ekranda vuracağının açık işareti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here