SPOR TOTO BASKETBOL LİGİ'NİN 22. HAFTASINDA GALATASARAY ODEABANK, YARIN SAAT 19.00'DA ABDİ İPEKÇİ ARENA'DA DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ İLE KARŞILAŞACAK. (İHA/İSTANBUL-İHA)

Galatasaray Odeabank-Darüşşafaka Doğuş maçı terör olayları nedeniyle ertelendi

İstanbul’da yaşanan terör olayları, spor organizasyonlarını da vurdu. Bu akşam, Abdi İpekçi’de oynananması planan Spor Toto Basketbol Ligi’ndeki Galatasaray Odeabank ve Darüşşafaka Doğuş karşılaşması ertelendi.

DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ İSTEDİ
İstiklal caddesinde yaşanan patlama nedeniyle, Taksim’de kamp yaptığı otelden ayrılmasına polisler tarafından izin verilmeyen Darüşşafaka Doğuş kulübü gelişmeleri Basketbol Federasyonu’na bildirdi. Basketbol Federasyonu, Darüşşafaka Doğuş ve Galatasaray kulübüyle yapılan ortak görüşmelerin ardından karşılaşmanın ertelenmesine karar verildi.

FEDERASYON DA AÇIKLADI
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun internet sitesinden konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Spor Toto Basketbol Ligi’nin 22.hafta müsabakalarından Galatasaray Odeabank – Darüşşafaka Doğuş takımlarımız arasında bugün saat 19.00 de oynanacak müsabaka ile ilgili olarak, Darüşafaka Doğuş kulübünün “Taksim’deki bomba olayı sırasında basketbol takımının Taksim bölgesinde olmaları ve halen aynı bölgede otelde kampta bulunan sporcularının ciddi psikolojik sorun yaşamaları nedeniyle, müsabakanın ertelenmesi” talebi ve Galatasaray Kulübünün de TBF’nin bu nedenle alacağı karara saygılı olduklarına dair beyanları değerlendirilerek, söz konusu müsabakanın Darüşafaka Doğuş kulübü’nün “gösterdiği gerekçelere” dayalı olarak ileride açıklanacak bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Diğer basketbol müsabakalarının ise programlandığı şekilde oynanacağı kamuoyuna duyurulur.” (karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here