Tolgay Arslan, terör olayları ile ilgili açıklama yaptı

Almanya’nın Bild gazetesine konuşan Tolgay Arslan, Ankara’daki bombalı saldırı sonrasında Türkiye’de kendisini ziyarete gelecek arkadaşlarının programlarını iptal ettiğini anlattı. Türkiye’de durumun Almanya’ya göre farklı olduğunu söyleyen Tolgay, “Ankara’daki bombalı saldırı çok kötüydü. Herkes bu yüzden bir nebze korkuya kapıldı. Bizi ziyarete gelecek bir kaç arkadaş vardı. Bu gelişmenin ardından programlarını iptal ettiler. Almanya’da kendi güvenliğini düşünmüyorsun ama burada durum farklı” dedi.

“ÇOĞU OYUNCU KORUMA ALTINDA”
Beşiktaş Kulübü’nün de futbolcularına bazı yerlere gitmekten kaçınmaları yönünde tavsiyelerde bulunduğu belirten Tolgay, “Turistlerin uğrak yerlerine, alışveriş merkezi gibi yerlere gitmiyorum. Zaten bir çok futbolcu güvenliği yoğun evlerde oturmayı tercih ediyor. Çoğu oyuncu koruma altında tesislerde yaşıyor. Yeni oyuncular için durum gergin. Eğer durum daha da kötüleşirse ailemi Hamburg’a göndermeyi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“EN UFAK BİR ŞÜPHEM YOK”
Siyah-Beyazlı takımda yaşadığı sakatlıkla ilgili de açıklamalar yapan futbolcu, “Sakatlıktan döndükten sonra oynamak için biraz aceleci davrandım. Ancak hocam bu konuda bana yol gösterdi ve sabırsız olmamam gerektiğini söyledi. Şu anda dizimden bir sakatlığım yok. Hafta sonunda uzun bir aranın ardından tekrar ilk 11’de oynayabileceğimi düşünüyorum. Bu sezon şampiyon olacağımıza dair en ufak bir şüphem yok. Bu aynı zamanda Bundesliga için de bir zafer olacak. Çünkü takımda Bundesliga kökenli sekiz oyuncu forma giyiyoruz. Almanca konuşabilen 11-12 futbolcu var” ifadelerini kullandı. (hürriyet)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here