Galatasaray Spor Kulübü Eski Başkanı Adnan Polat, terör mağduru Mardin Nusaybin’de başkanlığı döneminde açılışını gerçekleştirdiği futbol okulunun öğrencileri ile bir araya geldi. Nusaybin’den gelen yaklaşık 40 öğrenciyi ağırlayan Adnan Polat, Nusaybin’deki kız çocukları için açılması planlanan basketbol ve voleybol okuluna destek olacağının da müjdesini verdi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat’ın 2009 yılında açılışını gerçekleştirdiği Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu’nda eğitim gören çocuklar, projekoordinatörü Şehmus Ak liderliğinde eski başkanı İstanbul’da ziyaret etti.

Galatasaray’ın ismini verdiği en eski ikinci okul olan Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu, kurulduğu günden bugüne terör mağduru 2490 çocuğa eğitim verdi. Okul, Nusaybinli 3 öğrenciyi de Galatasaray’ın altyapı kadrosuna kazandırdı.

Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Adnan Polat, 2009 yılında açılışını gerçekleştirdiğimiz Galatasaray Nusaybin Futbol Okulu’nun öğrencilerini bugün burada ağırlamak, bizim için gurur verici. Ülkemizin geleceği, en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın iyi şartlarda ve güvenli bir ortamda eğitim görmesi en büyük dileğimizelbette. Umuyorum ki bu dileğimiz en yakın dönemde gerçekleşecek. Başkanlığım döneminde açılışını yaptığım bu okulun öğrencilerinin en iyi şekilde eğitim aldığını görmek umut verici. Ayrıca eğitim ve sporun yanı sıra sosyal ve kültürel yaşamlarına da katkı sağlanması, bulundukları ortamdan bir nebze de olsa uzaklaşmaları için en öncelikli ihtiyaçlardan. Özellikle, bu okuldan mezun olan çocuklarımızdan altyapıya girenlerin olduğunu duymak da beni ayrıca memnun etti. Bu projenin oluşturulması için çaba sarf eden Proje Koordinatörü Şehmus Ak başta olmak üzere, tüm öğrencilerimize beni ziyaret ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Polat, Nusaybin’deki kız çocukları için açılması planlanan basketbol ve voleybol okuluna destek olacağının da müjdesini verdi. Proje Koordinatörü Şehmus Ak ise “Açılacak bu okulla birlikte kız çocuklarının sosyal hayata kazandırılması bizim en önemli önceliğimiz. Bunun da Adnan Polat sayesinde yapılacak olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Önceki İçerikİsmet Badem hayatını kaybetti. Oğlu Burçin Badem: Ölüm sebebi trafik kazası değil!
Sonraki İçerikTürk Basketboluna son aylarda bir şeyler oldu. İsmet Badem’i de kaybettik… Fehmi Özgüler duayen spor adamının ardından yazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz