Eski basketbolcu, spor yazarı İsmet Badem hayatını kaybetti. Çanakkale’nin Çan ilçesinde bir trafik kazası geçiren duayen isim yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İsmet Badem’in oğlu Burçin Badem, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Babam İsmet Badem’i yaklasik 1 saat önce kaybettik. Şu anda Çanakkale’ye gidiyorum. Ayrıntılı bilgilendirme yapacağız.”

BURÇİN BADEM: TRAFİK KAZASI DEĞİL

Babasının naaşını almak için Çanakkale’ye giden oğlu Burçin Badem daha sonra şu mesajı paylaştı:

“Üzüntümüzü paylaşan durum öğrenmek isteyen dostlar Babamı hastaneden teslim aldık. Olay yeri raporu ve görgü tanıklarına göre trafik kazası ya da sürat değil en büyük aşkı motorunu sürerken fenalaşıp düşüyor. Onun ustaliginda birinin kontrolünü kaybedip kaza yapacağı durum yok”

Geçen sene kalp ameliyatı geçiren ve ‘İkinci hayatımı yaşıyorum’ diyen Badem, motorcu arkadaş grubuyla Çan- Biga turuna çıkmış ve bu turu sosyal medyadan da duyurmuştu.

TGC, TSYD, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş başsağlığı mesajı yayınladı.

İSMET BADEM KİMDİR?

1972-1973 yıllarında Samsunspor Basketbol takımında yıldızı parladı. Beşiktaş ve Fenerbahçe formaları giydi. Basketbolu bıraktıktan sonra çeşitli dergilerde, canlı tv programlarında yorumculuk yapan İsmet Badem üç kitap yazdı. Tüm içeriği basketbol olan 12 sayfalık Fanatik Basket Gazetesi’ni çıkardı. Fanatik Basket 13 sene yayın hayatında kaldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here