Galatasaray Kulübü, A Spor’da katıldığı programda, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’e hakaret ettiği gerekçesiyle yaptırım kararı aldı. Kulübün açıklaması şöyle:

“Muhabir Savaş Çorlu, bugün bir televizyon kanalında, Galatasaray Spor Kulübü Yönetimine yönelik haddini aşan, mesnetsiz ve ağır hakaretler içeren açıklamalarda bulunmuştur.

Basına, basın özgürlüğüne ve eleştiri hakkına daima saygılı olmakla birlikte, haddini aşan, milyonlarca Galatasaray taraftarını temsil eden Galatasaray Başkanlık Makamı ve Yönetimini haksız yere hedef alan açıklama ve hakaretler karşısında sessiz ve tepkisiz kalınması asla söz konusu olamaz.

Savaş Çorlu’nun eleştiri sınırlarını aşan hakaret ve aşağılamaları nedeniyle, kulübümüzün tüm etkinlikleri ve spor müsabakaları ile ilgili akreditasyonu iptal edilmiş ve kendisi hakkında yasal süreç başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü”

ÇORLU: BİLİNÇLİ OLARAK EN UFAK BİR İFADEM VARSA…

Savaş Çorlu bu gelişme üzerine bir açıklama yaptı:

“Galatasaray muhabirliği kadiyerimde, şimdiye kadar hiçbir başkana saygısızlık söz konusu olamaz, hakaret asla olamaz. Bunu kabul etmem söz konusu değil. Tepki olarak, bilinçli olarak en ufak bir ifadem varsa ben ne gerekiyorsa kendi adıma yaparım.”

A Spor’daki programın sunucusu Emre Kaplan, “Akreditasyon yasağı almasına sebep olan yayını birlikte gerçekleştirdik. Kulübün açıklamasında yer alan ‘ağır hakaret’ bir yana sert olarak nitelendirilebilecek bir eleştirisi dahi olmadı. Çok enteresan bir açıklama olmuş” şeklinde bir tweet attı.

Galatasaray’ın açıklaması sosyal medyada da ses getirdi. Çok sayıda mesaj atıldı. Evren Turan, Prof. Ahmet Özdoğan başta olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, Çorlu’yu destekleyen paylaşımlarda bulundu.

DAHA ÖNCE DE CEZA ALMIŞTI

Galatasaray Kulübü tarafından ceza verilen Savaş Çorlu, eski teknik direktörlerden Riekerink’e sorduğu soru nedeniyle daha önce de ceza almıştıÇ

Galatasaray’ın ‘yasakladığı’ muhabir Savaş Çorlu açıklama yaptı: En ufak bir…

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here