Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Olympiakos’la oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan‘a giden Galatasaray ‘a büyük şok… Yunan yetkililer Galatasaray’ın dün yaptırdığı kovid testini geçerli saymayarak bugün yapılmasını gerekçe göstererek temsilcimizi havalimanında 1 saati aşkın süredir bekletiyor.

EURO 2020’de ise kovid testleri 72 saat öncesine kadar kabul edilirken Yunanistan’ın böyle bir uygulamaya gitmesi şaşkınlık yarattı.

Fatih Terim çıldırdı!

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Galatasaray teknik Direktörü Fatih Terim adeta çıldırdı! Galatasaray Yönetimi de Yunan yetkililere rest çekti, Sarı-Kırmızılılar geri dönme kararı aldı.

Galatasaray’dan çok sert açıklama: Asla kabul etmiyoruz!

Olympiakos ile oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi ve Yunan yetkililerin tavırlarından dolayı İstanbul’a dönüş kararı aldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Galatasaray Kulübü, hoş olmayan ve küstah bir tavırla karşı karşıya kalındığını vurguladı, ”Yunan gümrük personeli ve emniyet güçlerinin bu tavır, uygulama ve davranışını asla kabul etmiyoruz. Türk bayrağını büyük gururla formasında taşıyan, Avrupa’da Türkiye’yi defalarca temsil eden Galatasaray, ilk kez böyle bir saygısızlığa maruz kalmıştır. Yunan makam ve yetkililerinden ülkemiz adına özür bekliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here