Galatasaray tecrübeli hoca ile yollarını ayırdı: Fatih Terim dönemi sona erdi

Süper Lig’de kötü gidişatın devam ettiği Galatasaray’da flaş bir gelişme yaşandı. Giresunspor yenilgisiyle birlikte eleştirilerin odağı haline gelen tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ile yollar ayrıldı. Burak Elmas da yaptığı açıklamada, “Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyle devam etmeyecektir” dedi.

LİGTE 12. AVRUPA’DA NAMAĞLUP

Galatasaray bu sene Fatih Terim yönetiminde çıktığı maçlarda Lig’de 20 maçta 7 galibiyet 6 beraberlik 7 mağlubiyet aldı ve toplam 27 puan topladı.

Avrupa’da ise gruplarda 6 maçta 3 galibiyet ve 3 mağlubiyet alarak yoluna namağlup devam etmekte.

‘NEREDE KALMIŞTIK’ DEMİŞTİ

Tecrübeli teknik adam Galatasaray’daki 4. dönemi 21 Aralık 2017’de attığı “Nerede kalmıştık” tweetiyle yeniden başlatmıştı. Sarı kırmızılı takım o sezon şampiyonluğu elde etmişti.

Aradan geçen 4 yılda 2017-2018 ve 2018-2019 yıllarında şampiyonluk yaşayan Galatasaray bu sezon ise Lig’de 12. sırada bulunuyor.

BURAK ELMAS’DAN AÇIKLAMA

Galatasaray Başkanı Burak, takımın resmi hesabından yaptığı açıklamada, “Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyle devam etmeyecektir” dedi.

Fatih Terim’in Galatasaray’a yaşattığı başarıları hatırlatan Elmas sözlerine şöyle devam etti:

Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz yolda, ülkemize ve kulümübüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa’da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetler içinbaşta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here