Galatasaray’da Felipe Melo belirsizliği son buldu! Sarı kırmızılılar, Inter’e transferi gündemde olan Melo’nun sözleşmesini 3 yıl daha uzattı.

Galatasaray’ın İtalyan ekibi Inter ile yaptığı transfer görüşmeleri sonuçsuz kaldı. Inter ilk başta takas teklifinde bulunurken, sarı kırmızılılar önerilen oyuncuları kabul etmedi.

Son olarak Galatasaray tecrübeli futbolcu için bonservis bedeli talep ederken, Inter bonservis bedeli ödemeyi reddetti.

Bu gelişmenin ardından Melo ile Galatasaray arasındaki görüşmeler yoğunlaşırken; sarı kırmızılılar, bir yıl daha sözleşmesi bulunan Brezilyalı futbolcunun sözleşmesini 3 yıl daha uzattı.

ALACAĞI PARA DÜŞÜRÜLDÜ
Galatasaray, yılda 3.1 milyon Euro alan Melo’nun aldığı parada indirime gitti ve rakamı 2.6 milyon Euro’ya düşürdü. Brezilyalının maç başı alacağında da indirime gidildi ve 25 bin Euro olan ücret 20 bin Euro oldu. Yeni sözleşmeye göre Melo’nun performans bonusları da kaldırıldı.

Taraflar sezon sonlarında sözleşmeyi karşılıklı feshetme hakkı elde etti. Sözleşmeye ise herhangi bir tazminat maddesi konulmadı.(ntvspor)

MELO: İMZA ATMADIM
Melo, resmi Twitter hesabından, Galatasaray ya da başka bir kulüple yeni sözleşme imzaladığı haberlerini yalanladı.
Melo, yayınladığı mesajda, “Lancenet’te çıkan haberlerle ilgili bahsedilen kulüplerle herhangi bir sözleşme imzalamadım. Tamamen yalan. Yapılan haberler belki de yapacağım anlaşmayı bozmak için yapılıyor” diyerek transferi ile ilgili akıllarda soru işareti bıraktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here