BURSASPOR’DA SON HAFTALARDA GÖSTERDİĞİ PERFORMANSLA MİLLİ TAKIMA KADAR YÜKSELEN OZAN TUFAN, KOSAVA İLE OYNANAN HAZIRLIK MAÇINDA OYNADIĞI FUTBOLLA GÖZ DOLDURDU. (AHMET FARUK ÇABUK/BURSA-İHA)

Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol ile Spor Servisi’nde Ozan Tufan transferi uzun uzun tartışıldı. Demirkol, dikkat çeken yorumlar yaptı.

“OZAN TUFAN YERLİ DEĞİL”
Mehmet Demirkol, Fenerbahçe’nin Ozan Tufan için 7 milyon euro bonservis ödemesinin ardından yapılan “Yabancı sınırı kalkmışken yerli bir futbolcuya bu kadar para ödenir mi!” eleştirisine karşı çıktı.

“Burada unutulan bir şey var, Ozan yerli oyuncu değil, uluslararası bir oyuncu” diyen Mehmet Demirkol şunları söyledi: “Ozan geçen sezon Avrupa kupalarında boy gösterseydi, Avrupa kulüpleri de peşinde olurdu. Zaten herkesin radarında. Ozan’ın bonservisi her hangi bir yerli oyuncunun benservisi ile karşılaştırılmaz. Ozan, uluslararası oyuncu statüsünde. Biz Türk olmak ile yerli olmayı birbirine karıştırıyoruz. Cebindeki pasaportun önemi yok, dünyadaki değerin önemli”

“GÜNEŞ’İN PARLATTIĞI İSİMLER F.BAHÇE VE G.SARAY’DA”
Fenerbahçe’nin yeni sezonda kadrosunda 3 ya da 4 Bursasporlu olacağını, Galatasaray’ın da Trabzonspor’dan aldığı oyuncuları merkeze oturtuğunu belirten Mehmet Demirkol, buradaki Şenol Güneş faktörüne dikkat çekti. Her iki grubun da Şenol Güneş’in eseri olduğunu ifade eden Demirkol, “İki kulüp de Şenol Güneş’in yeniden parlattığı grupları aldı. Şenol Güneş’i de Beşiktaş aldı. Enteresan bir Şenol Güneş mücadelesi izleyeceğiz” dedi.

“ŞENOL GÜNEŞ TUZAĞA DÜŞTÜ”
Demirkol ayrıca Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in, Ozan Tufan transferinde çok büyük hata yaptığını savundu. Güneş’in Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ile diyaloğa girmesini eleştiren Demirkol, “2 gün bekleyip öyle konuşabilirdi. Çünkü kaçan oyuncu önemli bir oyuncu” dedi. Demirkol, “Şenol Güneş gibi duayen bir spor insanının bu tuzağa düşmesi kötü bir örnek oldu” yorumunda bulundu. (ntvspor)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here