G.Saray Genel Sekreteri Fatih İşbecer ayağının tozuyla özel röportaj verdi. Her gün 08:30’da Arena’da mesaiye başlayan İşbecer; FFP görüşmesinden ara transfer stratejisine, Muslera’nın satılma ihtimalinden Hamza Hamzaoğlu’nun durumuna kadar birçok sorumuza cevap verdi. İşte noktasına virgülüne dokunmadan Fatih İşbecer’in söyledikleri:

UEFA’DA 15 EKİM GERÇEĞİ
“UEFA ile toplantı 4 kademelik bir süreç. İlk toplantıda bilançonu koyuyor ve her detayı açıklıyorsun. Senden gelen rakamlarla, kendi gözlemlerini birleştirip raporlayarak kurula gönderiyorsun. O kurul bilirkişi heyeti gibi gidişata bakıp projelerimizin nasıl yollardan ne gibi sonuçlara gideceğini inceliyor. Futbolculardan aldığımız borçsuzluk kağıdını UEFA’ya yolladık. Son evrakların 15 Ekim tarihinde tesliminden sonra da kontrol günleri başlayacak.”

ZATEN TEKLİF GELMEDİ
“Fernando Muslera’yı satınca bu kulüp rahatlamaz. 70 milyon Euro’luk farktan bahsediyoruz. Tek bir oyuncuyu satmakla bu tablo düzelmez. Bu geçmişteki gibi günlük çözümlere benzer. Biz UEFA’daki sıkıntımızı da projelerimizle bitireceğiz. Ekstrem bir teklif gelirse düşünürüz. Zaten geçen yaz Muslera’ya teklif de gelmedi.”

CEZA RİSKİ VAR AMA ÇÖZECEĞİZ
“Biz bu mali sorunu çözmek için her şeyi yapacağız. Biz gelirken bu riski biliyorduk. Maalesef gerekli tedbirler alınmadığı için bu zarar büyümüş durumda. Biz bu sıkıntıyı çözmek istiyoruz. Ceza riski var mı; var! Cezanın boyutu var. Sen bu işi ne kadar iyi yönetirsen o kadar çabuk düzeltme imkanın var. Taraftar da bunun farkında artık. Lig ikincisiyiz, takım görece oturdu, düzgün sonuçlar almaya başladı.”

TRANSFERDE 27 MİLYON DOLAR KAR!
G.Saray son yıllarda ilk kez transferi artıda bitirdi! +18 milyon Euro karla kapattık. Bunlara opsiyonları olan Telles ve Bruma dahil değil. Onları da eklersek toplam +35 milyon euro oluyor. Aslında adam yolladığımızda gelecekteki yüklerden de kurtuluyorsun. Böyle bakarsanız bizim bu transfer dönemine yansıyan bilançomuz 27 milyon Dolar… 40 küsürden 24-26 futbolcuya indirdik kadromuzu. Bu maddi yönden iyi yansırken antrenmanların da kalitesi arttı!

BİR SULTANAHMET’TEKİ KUPALARI ALMADI!
“Ben Hamza Hoca’yı çok seviyorum. Çok efendi ve pırlanta gibi bir insan. Hamza Hoca’nın geçen sezon sadece Sultanahmet’teki kupaları kaldırmadığı kaldı yani! Bir sezonda alacağımızı kupaları aldık. Geçen sezonu başarılı tamamlamış bir hocayla devam ediyoruz.”

İŞTEN ÇIKARMA VERİMİ ARTTIRDI
Yarsuvat döneminden başlayan personel kısıtlamasını UEFA’ya da anlattık. Ayda 2 milyon TL kar sağladık. Kişi sayısı düştüğü için verim de arttı.

PIRLANTA!
Muslera’ya övgü yağdıran İşbecer, “Muslera sevilmez mi! Her sezon kaleyi duvar yapan bir adam. Galatasaray’ın başarılarındaki bir numaralı isim. Pırlanta gibi bir çocuk” dedi.(sabah)

Önceki İçerikSpor basınının emektar ismi Asım Elkoca hayatını kaybetti…
Sonraki İçerikKayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, 2026 için şimdiden yatırımlara başladı, WINTERSTEIGER ile anlaştı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz