Süper Lig’e çıkan iki takım belli oldu: Gençlerbirliği ve Denizlispor.

Uzun yıllardır Denizlispor’u takip eden usta gazeteci Muzaffer Kartal, Yücel İldiz ve öğrencilerini yazdı:

NASIL ÖPÜLMEK İSTERSİNİZ!..

Bir tutkuyla peşinde koşarsın, sonra sevdan olur… Yaz, kış ve yağmur, çamur demeden bazen kilometrelerce gidersin peşinden ve bir bakarsın hayatının bir parçası, vazgeçilmezin olur.
Kendi ürettiğin değerlerle samimi ilişki kurarsın, kucağın hep açıktır, gülersin, ağlarsın, sevinirsin; hele mutlu sona ulaşınca zirve yapar sevincin!..
Bu gün Denizli Atatürk Stat’ına gelinceye kadar karşılaştığım onlarca taraftarla konuştuklarımın yazılabilecek özetiydi yukarıda yazdıklarım.

Evet, az sonra oynanacak Karabükspor maçı bitimi Denizlispor bir üst lige çıkışını kutlayacak… Sonrası Denizlispor’u Süper Lig’e taşıyan futbolcuları ve teknik ekibi “Nasıl öpülmek istersiniz” diye kucaklayacak taraftarlar.
Denizlispor Süper Lig’e çıktı, emeği geçen herkesi kutluyorum… Ve taraftarı ayrıca tebrik ediyorum… Son yıllar gördüğüm en kalabalık, en coşkulu tirübünlerdi ve bir başkaydı Denizlispor tarfatarı… Taraftarlar bu sezon her türlü övgüyü hak ettiler, hepsini sevgiyle kucaklıyorum.

Fotoğraflar… Denizlispor’u başarıya taşıyan teknik direktör Yücel İldiz, bir sezon birlikte olduğum sevgili gazeteci arkadaşlarımdan bazıları ve bu sezon mükemmel bir fotoğraf ortaya koyan taraftarlarla…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here