Galatasaraylı yönetici de öldürülmüştü: Bekçinin itirafı kan donduran cinayeti çözdü

İstanbul Pendik’te 2006 yılında bir tekstil firmasından çalınan çelik kasa ile boğazı kesilerek öldürülen muhasebecinin olayını araştıran Kocaeli polisi, kan donduran cinayet halkasını çözdü. Muhasebeci Bülent Demir’in aynı fabrikada çalışan bekçi ve iki personel tarafından vahşice katledildiği belirlendi. Uzman dedektifler Galatasaraylı Yönetici Tekin Uğurlu’nun da aynı zanlılar tarafından öldürüldüğünü de ortaya çıkardı.


2006 yılında İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan bir tekstil firmasında muhasebeci olarak görev yapan Bülent Demir (30) ile çalışanların maaşlarının tutulduğu çelik kasa ortadan kayboldu. Yapılan araştırmaların ardından Bülent Demir’in cesedi Gebze Köseler Köyü’nde ormanlık alanda boğazı kesik halde bulundu. Çalınan çelik kasa ise Sakarya’da açılmış ve içerisindeki 80 bin TL çalınmış halde bulundu.

Faili meçhul kalan dosya 16 yıl sonra tekrar açıldı

Faili meçhul cinayetin ardından dosya Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden açıldı. Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu dedektifleri, yaptıkları çalışmalar neticesinde olayın yaşandığı gece tekstil firmasında bekçi olarak çalışan M.M’yi gözaltına alarak çapraz sorguya aldı. İstiklal.com.tr’de yer alan habere göre M.M., sorgusunda o geceki hırsızlık ve cinayeti Murat Dayanç ve A.B.E. ile beraber işlediğini itiraf etti.

Çelik kasayı açmak için de M.Ö. ve M.K.Ö. isimli iki şahsın kendilerini yardımcı olduğunu belirtti. Kasayı çalarken Bülent Demir’in de kendilerini gördüğü için öldürdüklerini ve cesedi ormanlık alana attıklarını tek tek anlattı.

2-001.jpg

Zanlılar kendi arkadaşlarını da 8 yıl sonra öldürdü

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, 2014 yılında ortadan kaybolan zanlılardan Murat Dayanç’ın da cinayete kurban gittiğini belirledi. M.M., Murat Dayanç’ı, hırsızlığı ve cinayeti beraber işledikleri arkadaşlarının öldürüldüğünü itiraf etti. Aralarında para yüzünden çıkan tartışma neticesinde öldürülen Murat Dayanç’ın cesedinin Kurtköy’de ormanlık alanda olduğu belirlendi.

Galatasaraylı yöneticiyi 2018’de öldürüp parçalamışlar

Öte yandan, yapılan sorgulamada M.M. Bülent Demir ve Murat Dayanç cinayetinden bağımsız olarak 2018 yılında Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (GSYİAD) Üyesi Tekin Uğurlu’yu da, 2018 yılında araç içerisinde öldürüp cesedini parçalayıp torbalar halinde İstanbul’da gömdüğünü anlattı.

M.M.’nin belirttiği noktada arama yapan polis, cesedin parçalarına ulaştı. M.M., İstanbul’da tamamlanan işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine sevk edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan A.B.E., M.Ö., ve M.K.Ö ise bugün adliyeye sevk edildi.


Önceki İçerikSüleyman Seba, D-Smart’ta yayınlanan özel programla anıldı: Kulüp başkanlığından öte bir insanlık abidesi ve ağabeydi
Sonraki İçerikDursun Özbek’ten Ergin Ataman’a: Aman hocam, sen de Fatih Terim gibi karşımıza başkan adayı olarak mı çıkacaksın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz