ERTELEME KARARINI BİZ İSTEDİK, KULÜPLER İSTEDİ
HAFTAYA SAHADAYIZ. FENERBAHÇE ÇIKMAK İSTEMEZSE SONUÇLARINA KATLANIR
GALATASARAY’DAN GENÇ BİR GOLCÜ ALDIK
BİZİM MAÇTA BEŞİKTAŞ’IN BİR PENALTISI VERİLMEDİ
TRİBÜN YASAKLARI KALDIRILMALI
E-BİLET UYGULAMASI KÜFÜRÜN ÇARESİ OLACAK

Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, TRTSPOR’da yayınlanan Spor Manşet programının konuğu oldu. Bülent Tuncay ve Cem Dizdar’ın sorularını yanıtlayan Gümüşdağ, önemli açıklamalarda bulundu:

“Futbol doğru yönetildiğinde insanları bir araya getiren bir yapıdır. Fenerbahçe kafilesinin başına gelen vahşeti kınıyoruz. Kulüpler Birliği olarak pazartesi toplandık ve 27.haftanın ertelenmesi yönünde karar aldık. TFF de bu talebimizi hayata geçirdi.”
“Hepimiz soğukkanlılığımızı korumalıyız”
“Fenerbahçe, yaptığımız toplantılara dahil olmalı. Kulüler Birliği olarak önemli kararlar alıyoruz ama bunları her seferinde açıp söyleyemeyiz. Öğrenmek isteyen katılır ya da kendi arar.”
“Erteleme kararı sadece bir tepki olarak değelendirilmeli. Fenerbahçeli yöneticiler olay aydınlanana kadar futbol oynamayı düşünmüyoruz dedi ama sanırım duygusal tepki verdiler. Bizim Kulüpler Birliği olarak yeni bir erteleme talebimiz olmayacaktır. Fenerbahçe gelecek hafta da sahaya çıkmaz istemezse bunun hukuki boyutu ortadadır, sonuçlarına katlanır.”
“Futbolun baş aktörleri olarak birlik ve beraberlik sağlamamız lazım”
“Bu hafta geçtikten sonra hepimiz sahalardayız”
“Yabancı oyuncularımın saldırı olaylarından etkilenmesi söz konusu değil. Fenerbahçe’deki oyuncular etkilenmiş tabii ki ama onlar da bu arada toparlanacaktır.”

Göksel Gümüşdağ, dün oynanan Başakşehir FK- Beşiktaş maçını da değerlendirdi ve Fikret Orman’ın “Bir penaltımız verilmedi” görüşüne katıldığını söyledi:
“Dünkü pozisyonun penaltı olduğunu düşünüyorum. Maçta penaltı gibi gelmişti, evde izledim, Beşiktaş’ın bir penaltısı verilmemiş. Bence de penaltıydı.”
“Ama hakemlere haksızlık etmeyelim, yaptıkları iş çok zor. Yağış altında, o şartlarda bu tür hatalar da olabiliyor.”

Gümüşdağ, transferde ayaklarını yorgana göre uzatacaklarını da söyledi:
“Avrupa’ya gidersen yıldız futbolcu peşine düşmeyiz. Takım oluştururken bütçemizi düşünerek hareket ediyoruz”
“Transfer konusunda genç oyuncuları takip ediyoruz. Galatasaray’dan Altuğ’u aldık. 19 yaşında. Profesyonel sözleşme imzalattık. Ben bu tür gençleri bulmaktan keyif alıyorum. Mesela Mahmut böyle bir futbolcu ve şimdi Milli Takım’da.”

Gümüşdağ, tribün kapama cezası ve tribün yasakları ile ilgili talepleri olduğunu da belirtti:
“Tribün yasağının kaldırılmasını talep ettik.”
“Sistem yeni olduğu için adli kollar yetersiz kalıyor.”
“Futbola zarar verenler çok küçük bir topluluk”
“E-bilet sisteminden sonra küfür edildiğinde kulüpler ceza almamalı”
“Abdullah Avcı maç sonrası üzgündü çünkü küfüre maruz kalmıştı. Bu şahıslar e-biler uygulaması ile tespit edilebilmeli.”

“Mali konuların farklı bir yapıda değerlendirilmesi gerek”
“Finansal konularda bir denetleme sistemi olması lazım. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Levent Bıçakçı da bize yardımcı oluyor.”

Önceki İçerikRıdvan Dilmen “Karar, tavır değil menfaat” dedi, TFF’yi eleştirdi. Ahmet Hakan’dan da Dilmen’e “bilgisiz” suçlaması geldi…
Sonraki İçerik“Fenerbahçe’yi yok etmek…” Recep Güngör yazdı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz