NTV Spor’da yorumlarda bulunan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin uğradığı silahlı saldırının ardından TFF’nin, Kulüpler Birliği’nin de onayı ile ligleri bir hafta ertelemesine tepki gösterdi.

Sadece Süper Lig’deki maçların ertelenmesinin yanlış olduğunu kaydeden Dilmen, “Talihsiz bir olay. Ateş düştüğü yeri yakar. Tatil kararını neden alındı demem, ama Bursaspor, Konya kulüp de Adana, Bandırma, Diyarbakır, Göztepe’nin günahı ne? 18 takım dışındaki kulüplerin, Kulüpler Birliği yok mu? Oralarda olay olsun da 1. Lig’de olay olmasın mı diyorlar. O zaman bu tavır değil. TFF tavır almadı. Tavrı amatör maçları da erteleyerek alırsınız. Bu tavır değil, menfaat. Rekabet bu rekabet. Araya rekabet girmemiş olsa Bandırma’daki maçı da ertelersin. Cizre’de de Van’da da Bandırma’da da olaylar oluyor. Türkiye Futbol Federasyonu, spor toto süper lig’in federasyonu olsun onlar da kendine başka federasyon kursun o zaman” ifadelerini kullandı.

AHMET HAKAN’DAN DİLMEN’E ELEŞTİRİ

Rıdvan Dilmen’in bilgisi yok, fikri var

FENERBAHÇE otobüsüne yapılan alçakça saldırıyı yorumluyordu Rıdvan Dilmen.
Açıklamalarının bir yerinde şöyle dedi:
“Bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama izin vermiyorlar. Molotofkokteyli atmak serbest olsun istiyorlar.”
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan Rıdvan Dilmen’i bilgi sahibi kılmak için yazıyorum:
-Bu ülkede hiç kimse ama hiç kimse “Molotofkokteyli atmak çok süper bir şey… Bu iktidar bunu engellemek istiyor” diyecek kadar kafayı yemedi.
-Meclis’te yapılan tartışmalarda CHP, MHP ve HDP temsilcilerinin tümü “Molotof atmaya getirilen ceza”ya tam destek verdiler.
-Molotofkokteyli zaten suç olarak tanımlanıyor. Molotof atmaktan en yüksek cezayı alanlar var. Buna rağmen muhalefet, iktidarın bu konuda getirdiği tasarıya onay verdi.
-“İç Güvenlik Yasası”, bir “Molotof yasası” değildi… İçinde demokratik prensiplerle örtüşmeyen birçok husus vardı. Muhalefet partilerinin itirazı da bunaydı.
Rıdvan Dilmen’e bilgiyi verdik.
Bakalım fikri değişecek mi?

Önceki İçerikBiliç, Başakşehir beraberliğini yorumladı: Birer puan maçın hakkıydı…
Sonraki İçerikGümüşdağ: Ertelemeyi kulüpler istedi. Yeni erteleme talebimiz olmaz. Fenerbahçe yine sahaya çıkmam derse sonuçlarına katlanır…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz