Paylaş

Galatasaray’da Hakan Balta polemiği

Galatasaray’da, ‘kahvaltı’ bilmecesi yaşanıyor. Habertürk’ten Erhan Telli’nin haberine göre Hakan Balta ve Nigel de Jong’a Florya’da kahvaltı dahi verilmediği şeklindeki haberin yankıları sürüyor.

Erhan Telli haberinde “Kadro dışı bırakılan 34 yaşındaki emektar kaptan Hakan Balta’nın, De Jong’la birlikte Florya’da kamp binası ve soyunma odasına girişleri yasak. İki futbolcu sabah ayrı sahada yaptıkları idmanlar öncesinde, A takımın kullandığı yemek salonunda kahvaltı bile yapamıyor!” demişti.

GALATASARAY KULÜBÜ YALANLADI

Galatasaray Kulübü ise sert bir açıklama yayınlamıştı:

“Habertürk gazetesinde “Kahvaltı Bile Yasak” başlığı altında yayınlanan haberdeki içerik tamamen gerçek dışıdır.

Teknik bir karar sonucu bu sezonki A takım kadrosunda yer almayan oyuncumuz Hakan Balta’nın maddi-manevi tüm bireysel hakları kulübümüz tarafından korunmaktadır ve haberde iddia edildiği gibi oyuncumuzun şahsına herhangi bir yasaklama söz konusu değildir.

Haberciliğini yalanlar üzerine oluşturan, gazetecilik mesleğini kişisel egolarını tatmin ile değiştiren, okuru hiçe sayarak çalıştığı gazetenin sayfalarını kendi hayal dünyalarına sermaye alt yapısı olarak kullanan bir anlayışın ürettiği bu tarz yalan haberlere camiamızın ve spor kamuoyunun itibar etmeyeceğine inanıyoruz.”

ERHAN TELLİ HABERİNİ SAVUNDU

Haberde imzası olan Erhan Telli ise yalanlama açıklamasının ardından haberinin doğru olduğunu savundu. Erhan Telli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Galatasaray Kulübü’ne cevaplanmasını beklediği sorular sordu. Erhan Telli, sarı-kırmızılı kulüpten Hakan Balta ve De Jong’un kahvaltı salonunda olduğu gösteren bir kare fotoğraf paylaşılmasını istedi. Erhan Telli, kendisine ısmarlama haber yaptırılmayacağının altını çizerek Galatasaray’da geçmişte yapılan vefasızlık örneklerini sıraladı.

HAKAN BALTA DA PAYLAŞIM YAPTI

Galatasaray’ın yalanlama açıklamasının ardından Erhan Telli’nin ‘Hakan Balta’nın bu sabah, dün sabah ya da ondan önceki sabah  takımla birlikte ya da tek başına veya De Jong’la…” şeklindeki ifadelerine Hakan Balta’dan gönderme geldi. Hakan Balta, bu sabah resmi Instagram hesabından kahvaltı sofrasında çekilmiş bir fotoğraf paylaştı.

 

TELLİ HAKAN BALTA’NIN PAYLAŞIMINA KIZDI
Erhan Telli Hakan Balta’nın kahvaltı paylaşımına kızdı, “Sana müstehakmış” dedi. Telli, eski spor muhabiri olan komedyen Ceyhun Yılmaz’ın paylaşımına da tepki gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here