Bayer Leverkusen’de oynayan Hakan Çalhanoğlu’nun babası Hüseyin Çalhanoğlu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e seslenip, “Geçmişe sünger çekelim” diye konuştu.
Geçtiğimiz yıl yaşanan ‘silah krizi’ sonrası baba Hüseyin Çalhanoğlu, Hürriyet’e konuşmuştu. Sonrasında Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Hakan Çalhanoğlu’nu milli takıma çağırmamıştı. Baba Hüseyin Çalhanoğlu bu konuda önemli bir mesaj verdi.
Leverkusen-Avrupa Galatasaray Dernekleri Federasyonu Asbaşkanı Ayhan Yıldız ile bir araya gelen baba Hüseyin Çalhanoğlu, “Fatih Hoca’nın daveti bizim için şereftir” şeklinde konuştu.
“KATKISI BÜYÜK”
Baba Hüseyin Çalhanoğlu, Bayer Leverkusen’de forma giyen oğlu ve Ömer Toprak’ın Türk Milli Takımı’na katkıda bulunacağına inandığını belirtip, “Geçmişte yaşananları geride bırakmak lazım. Önemli olan ay yıldızlı forma. Fatih Terim’in, Türkiye’ye ve Türk futboluna çok büyük katkıları oldu. Avrupa’da yetişen genç ve yetenekli futbolcuları Türk Milli Takımı’na kazandırılması yönündeki gayretini takdir ediyorum” ifadelerini kullandı.
HAKAN: “HER HİZMETE HAZIRIM”
Hakan Çalhanoğlu, Kölner Express gazetesine milli takım seçimi ile ilgili konuşurken, “Kalben kendimi daha yakın hissettiğim Türkiye’yi seçtim. Pişman değilim” dedi.
Hakan dışında küçük oğlunun da Karlsruhe’de oynadığını belirten Hüseyin Çalhanoğlu, “Türk Milli Takımı’na destek vermek için hizmete hazırım. Terim çok başarılı bir hoca. Oğlum Hakan gibi Muhammed’in de ay-yıldızlı formada ter dökmesini görmek en büyük hayalim“ şeklinde konuştu.
“Ömer ve Hakan’ın yeri milli takımdır”
Leverkusen-Avrupa Galatasaray Dernekleri Federasyonu As Başkanı Ayhan Yıldız, Bayer Leverkusen Genel Menajeri Rudi Völler ile de Almanya’da bir araya geldi.
Völler, “Ömer Toprak ve Hakan’ın Türk Milli Takımı’nda oynamasını hem öneriyor hem de destekliyorum. Terim çok başarılı bir hoca, geçmişte yaşananlar geçmişte kalmalı. Önemli olan futbol kazansın” dedi.
(Hürriyet)
Önceki İçerikBeşiktaş, Şampiyonlar Ligi’ndeki son maçında Barcelona’ya 29-25 yenildi… Taraftar tribünleri doldurdu…
Sonraki İçerikAlmanya’da kaleci, kaleciye gol attı! Hakan-Ömer’in takımını yıkan gol, rakip kaleciden geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz