Beşiktaş Mogaz Takımımız, VELUX EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu 10. ve son maçında Barcelona’ya 29-25 mağlup oldu.

Taraftarımızın yoğun ilgi gösterdiği ve Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Beşiktaş Mogaz Takımımız; Yunus Özmusul, Predrag Dacevic, Tolga Özbahar, Vedran Zrnic, Ömer Ozan Arifoğlu, Ivan Nincevic, David Rasic ilk yedisiyle başladı.

Maça iki takımda dengeli başlarken ilk hücumdan yararlanamadık. Mücadelede ilk gol Barcelona adına Daniel Sarmiento’dan geldi. Hemen ardından kazandığımız 7 metre atışını Hırvat oyuncumuz Ivan Nincevic gole çevirdi karşılaşmada dengeyi sağladı. Tolga Özbahar’ın golüyle öne geçen Beşiktaş Mogaz Takımımız üçüncü dakikaya 2-1 önde girdi. Bu dakikalarda savunmamızla ön plana çıktık ve rakibe gol şansı tanımadık.

5. dakikaya girilirken Barcelona, Gudjon Valur Sigurdsson’un golü ile 2-2 eşitliği sağladı. Savunmadaki direncini artıran İspanyol ekibi bu zaman diliminde bize gol şansı tanımadı ve 7. dakikaya Siarhei Rutenka’nın golü ile 3-2 önde girdi. Kalecimiz Yunus Özmusul sergilediği performans ile farkın açılmasını önledi ve taraftarlardan alkış aldı.

Maçın 9. dakikasına girilirken Tolga Özbahar’ın gölüyle eşitliği yakaladık ancak Barcelona Jesper Noddesbo ile tekrar 4-3 öne geçti. Hemen ardından Barcelona, Daniel Sarmiento ile Beşiktaş Mogaz Takımımız ise David Rasic ile goller buldu ve 12. dakika 5-4’lük skor ile Barcelona’nın lehine geçildi. 7 metre atışı kazanan Barcelona bunu Siarhei Rutenka ile değerlendirdi ve bir kez daha skoru 6-4’e getirdi. Karşılaşmanın bu bölümünde hücumda olumlu görüntü çizen siyah-beyazlılarımız Ramazan Döne ve David Rasic’in golleri ile 6-6 eşitliği yakaladı.

Barcelona 18. dakikada Siarhei Rutenka ile 7 metre atışını gole çevirdi ve bir kez daha 7-6 öne geçti ama Tolga Özbahar ile hemen cevap verdik ve skoru 7-7’ye taşıdık. Savunmada istediği oyunu bir türlü oturtamayan Beşiktaş Mogaz Takımımız Gudjon Valur Sigurdsson ve Siarhei Rutenka’nın gollerine engel olamadı. Mücadelede 20. dakika 9-7 Barcelona üstünlüğü ile geçildi. Ramazan Döne ve Gudjon Valur Sigurdsson’ın karşılıklı golleri ile maç 10-8’e geldi. Oyunun bu bölümünde her iki takımda birbirine denk bir oyun sergiledi ve yaklaşık iki dakika gol sesi çıkmadı.

Barcelona 23. dakikadakı molaya Jesper Noddesbo’nun golü ile 11-8 önde girdi. Molanın ardından hücum eden siyah-beyazlılarımız Ivan Nincevic’in ve David Rasic ile goller bulurken Barcelona Kiril Lazarov ile cevap verdi ve skor 12-10 Barcelona lehine oldu. Bu bölümde Tolga Özbahar ile kazanadığımız 7 metre atışından Ivan Nincevic yararlanamadı. 7 metrenin dönüşünde İspanyol ekibi Siarhei Rutenka ile bir gol daha bularak 13-10 öne geçti. Tolga Özbahar’ın bireysel becerisi ile bulduğu golle takımımız skoru 13-11 yaparak farkı ikiye indirdi ancak Barcelona, Aitor Arino ile tekrar maçı 14-11’e getirdi. Mücadelenin ilk yarısı Tolga Özbahır’ın harika golüyle 14-12 sona erdi.

Beşiktaş Mogaz Takımımız ikinci yarıya Yunus Özmusul, Erwin Jan Feuchtmann Perez, Ivan Nincevic, Josip Buljubasic, Vedran Zrnic, Predrag Dacevic ve Ömer Ozan Arifoğlu ilk yedisiyle başladı.

Barcelona, Joan Saubich ile ilk golü bulurken Ivan Nincevic ve Ramazan Döne ile cevap verdik. 34. dakikaya 16-14 Barcelona üstünlüğü ile girildi.

35. dakikanın ilk saniyelerinde Ramazan Döne’nin bir golü daha geldi ve farkı 16-15 yaparak bire indirdik. Bu bölümde kalecimiz Yunus Özmusul sergilediği performans ile yine dikkat çekti. 37. dakikada Kiril Lazarov’un golüne yine Ramazan Döne ile karşılık verdik ancak Makedon oyuncu yine skor üreterek skoru 18-16’ya taşıdı.

40. dakikaya ekibimiz Erwin Jan Feuchtmann Perez’in golüyle girdi ancak Barcelona 7 metre atışından Kiril Lazarov ile farkı tekrar ikiye taşıdı ve skor 19-17’ye geldi. Karşılaşma dengede sürerken karşılık gollerle Barcelona iki farkı yine korudu ve 44. dakikaya 20-18 önde girdi.

Hücumda etkin oynayan İspanyol ekibi Jesper Noddesbo ile golü buldu ancak takımımız da Erwin Jan Feuchtmann Perez’in golüyle karşılık verdi. Mücadelede 47. dakika 22-19 Barcelona üstünlüğü ile  geçildi. Tolga Özbahar takımımız adına güzel bir gol kaydederken Kiril Lazarov’un etkili oyununu engelleyemedi ve Makedon oyuncu golle buluştu.

48. dakikada Ramazan Döne’nin 7 metre atışı ile golü bulduk ve 23-21 ile farkı tekrar ikiye indirdik. Savunmada aksamalar yaşayan takımımız Barcelona’nın Tunusulu oyuncusu Wael Jallouz’un golüne engel olamadı. 20. dakika 24-21 Barcelona lehine tamamlandı. Bu dakikalarda daha iyi hücum ettik ve Ramazan Döne’nin etkili oyunu ve golü ile maç 24-22’ye geldi.

52. dakikada Barcelona’nın Wael Jallouz ile bulduğu gole Tolga Özbahar’ın harika golüyle karşılık verdik. Wael Jallouz maçta bir gol daha kaydetti. Tunuslu oyuncuya bir türlü çözüm bulamayan ekibimiz molaya 26-23 girdi. Moladan sonra David Rasic ile golü bulduk. Daniel Sarmiento’nun golü ile Barcelona üç sayılık farkı yine korudu. Son 4 dakikaya Barcelona 27-24 önde girdi.

Siarhei Rutenka takımı adına bugün etkili oyununu sürdürdü ve takımı adına iki gol daha kaydederek son bir buçuk dakikaya Barcelona 29-24 önde girdi. Ramazan Döne takımımızın son golünü atarak maçın skorunu 29-25 olarak ilan etti.

Karşılaşmayı Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, Amatör Şubeler ve Beşiktaş Üniversitesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Erdal Karacan ve Genel Koordinatörümüz Levent Çifter de tribünden takip etti.

Beşiktaş Mogaz Takımımız maç boyunca sergilediği oyun ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.

TARAFTAR ŞOV YAPTI

Beşiktaş Mogaz Takımımızı VELUX EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu son maçında Barcelona ile Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynadığı maçta Büyük Beşiktaş Taraftarı yalnız bırakmadı.

Siyah-beyazlılarımıza Barcelona ile oynadığı prestij maçında destek vermek isteyen binlerce taraftarımız Sinan Erdem Spor Salonu tribünlerini doldurdular.

Bir an olsun susmayan ve sürekli takımımıza marşlarla destek olan taraftarlarımız muhteşem görüntüler oluşturdular. (bjk.com.tr)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here