Trabzonspor’a ceza kapıda!

Türkiye Futbol Federasyonu, Trabzonspor-Gaziantepspor maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Hakemlerin ve federasyon yetkililerinin stadyumda zorla alıkoyulduğunun belirtildiği açıklamada, sorumluların PFDK’ya sevk edileceği vurgulandı.

Hakemlerin ve federasyon yetkililerinin stadyumda zorla alıkoyulduğunun ve çıkışlarına uzun süre izin verilmediğinin belirtildiği açıklamada; hakem, temsilci ve gözlemci raporlarının alınmasının ardından olayın sorumlularının PFDK’ye sevk edileceği duyuruldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Dün akşam Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı’nda oynanan Trabzonspor A.Ş.-Gaziantepspor müsabakasının ardından maçın hakemleri ve diğer federasyon yetkilileri stadyumda zorla alıkonulmuş, çıkışlarına uzun süre izin verilmemiştir. Hiç bir hakem hatasının mazur gösteremeyeceği bu hukuksuzluk tüm futbol kamuoyunu derinden rahatsız etmiştir. Başta sağduyulu Trabzonspor camiası olmak üzere hiç bir futbolseverin kabul etmesi mümkün olmayan bu olayın sorumluları, müsabakanın hakem, temsilci ve gözlemci raporlarının federasyonumuza ulaşmasının ardından belirlenerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edileceklerdir. İlgili kişiler hakkında sportif yargılamanın yanı sıra 6222 sayılı Kanun çerçevesinde işlem yapılması için gerekli tüm girişimlerde bulunulacaktır” denildi.

Önceki İçerikSkibbe artık milli takım çalıştıracak. Yeni adresi ise çok yakında…
Sonraki İçerikAtilla Türker, Türk futbol sistemini yazdı: Dağ kanunları işliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz