Galatasaray’ın eski kalecisi Hayrettin Demirbaş, futbolculuk günlerine dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ‘Derin Futbol’ programında 1992 yılında 4-3 sona eren Beşiktaş- Galatasaray karşılaşmasında bazı takım arkadaşlarının maçı bilerek bıraktığını öne sürdü.
Eski kaleci, söz konusu karşılaşmayla ilgili olarak “92’de Beşiktaş’a 4-3 yenildik, Beşiktaş şampiyon oldu. Galatasaray şike yapmaz. Ben o gün, en iyisini yapmaya çalıştım. Bazı arkadaşlarım resmen bıraktılar, neden? Fenerbahçe olmasın da, Beşiktaş şampiyon olsun diye” dedi.

”FENERBAHÇE İÇİN, DÜŞMANIM İÇİN MÜCADELE ETTİM”

Demirbaş şunları söyledi:
“Ben o gün, Fenerbahçe için, düşmanım için mücadele ettim. Bir hafta önce tokatlamadığım futbolcuları yok ama onlar için mücadele ettim. Galatasaray arması, o kadar değerli ki benim gözümde… Galatasaray takımı şike yapmaz. Galatasaray takımı yeri gelir düşmanı için mücadele verir. Ben o gün, onlar için en iyisini yapmaya çalıştım. Ama bazı arkadaşlarım resmen bıraktılar, neden? Fenerbahçe olmasın da, Beşiktaş şampiyon olsun diye. Olmaz kardeşim, sen çıkacaksın delikanlı gibi oynayacaksın, kaybedersen de öyle kaybedeceksin

İNSAN, HAYSİYETİ, ŞEREFİ İÇİN YAŞAR

Bunları net söylüyorum. 4-3 kaybettik, ben o arkadaşlarla konuşuyorum, Mustafa Hoca orada. “Hayri” dedi. Ben de Sırpça bir şeyler söyledim. Allah’tan Mustafa Hoca soyunma odasından çıktı dışarıya. Bana orada iyilik yaptı. Üstüme gelse, Allah ne verdiyse gireceğim insanlara. İnsan, haysiyeti, şerefi için yaşar, hayatta en önemli şeyi insanın”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here