İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU, İSTANBUL BBSK’LI SPORCULARLA BULUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul BBSK’yı ziyaret ederek, sporcular ve aileleriyle bir araya geldi. Başkan İmamoğlu, “Özellikle farklı branşlarda Türkiye’nin hatta dünyanın en etkin milli sporcularını yetiştiren, olimpiyatlara sporcu gönderen kulübü olmak istiyoruz. Özellikle olimpiyat düzeyinde daha çok başarı kazanma öncelikli hedeflerimizden biri olacak” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul BBSK’lı sporcularla buluştu. Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleşen programa İBBSK’nın bine yakın sporcusu ve aileleri katıldı. Enerjisi yüksek sporcularla karşılaştığı için çok mutlu olduğunu dile getiren İmamoğlu, “Çok güzel bir görüntü var. Milli sporcularımız burada. Başkan da ifade etti, “Dünyanın en büyük spor kulübüyüz” dedi. Lisanslı sporcu bakımından verdiği hizmet bakımından çok geniş bir ağı var. Bence daha da önemlisi; kendisine örnek alacağı ve başarılı olduğu takdirde bir sporcu olarak varacağı yeri göreceği değerli simgeleri var. Dünya, Avrupa ve olimpiyat şampiyonluğu yaşamış geçmişte de bugün de bunu en güzel şekilde temsil eden sporcularımız var. Bu çok büyük bir şans” diye konuştu.

“İSTANBUL BBSK SİMGE İNSANLAR YETİŞTİRİYOR”

Başkan İmamoğlu, İstanbul BBSK’nın yıllardır ülkemize başarılı sporcular yetiştirdiğinin altını çizerek, “İBBSK yıllardır milli takımlara sporcu veriyor. Olimpiyatlara sporcu gönderiyor. Dolayısıyla ülkemizi bayrağı konusunda milletimizi en iyi şekilde temsil etme konusunda simge insanlar yetiştiriyor. O bakımdan kuruluşundan bugüne emeği geçmiş olan tüm yöneticilere belediye başkanlarına sporcuları yetiştiren antrenörlere ve kıymetli sporcularımıza minnet duygularımı belirtmek istiyorum” dedi.

“Sporun ve sporcu ruhunun her an hissedildiği bir şehir var etmek istiyoruz” diyen İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Sporun anlamını çok iyi bilmemiz ve hissetmemiz lazım. Spor hayata sağlıklı bakabilmenin ve sağlıklı tutunabilmenin en değerli kaynağı. Bu şehirde yaşayan her çocuğun, her gencin, her yetenekli insanın spor yapmasını daha çok önemsiyorum. Bu şekilde gelişen toplumların daha başarılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Özetle, spor konusunda bir seferberlik başlatmak niyetindeyiz.”

“2020 YILINDA 3 ATLETİZM PİSTİ İNŞA EDECEĞİZ”

Ekrem İmamoğlu, özellikle olimpiyat branşlarına dönük adımlar atacaklarını belirterek başta atletizm olmak üzere jimnastiği de ata sporlarını da önemseyeceklerini kaydederek, “Olimpiyata talip bir şehiriz. Olimpiyatlarda en önemli arena, atletizm pistidir ama bu şehirde doğru dürüst atletizm pistimiz yok. 2020 yılında, hızlıca 3 atletizm pistinin inşasını başlatacağız ve bunu hemen hızlıca açmak istiyoruz. Salon sporlarında da alt yapısı kuvvetli, Türk sporuna hizmet eden bir kavramla kulübümüzün sürekli geliştirilmesini çok önemsiyoruz” dedi.

“HER İLÇEDE YETERLİ TESİSİ KURACAĞIZ”

Başkan İmamoğlu sözlerini şöyle noktaladı: “Mustafa Kemal Atatürk’ün güzel bir sözü var; “Fikri idman, bedeni idmanla muvazi gitmelidir” yani “fikri gelişme ile bedeni gelişme herkeste aynı paralelde yürütülmelidir” tavsiyesi var. Dolayısıyla biz bu projelerle her iki yönünü de geliştireceğiz. Temel hedeflerimiz bu şehirde sporu herkes için erişebilir hale getirmek. Herkesin spor yapması adına gündelik hayat alışkanlığı haline getirmek istiyoruz. “Yürü be İstanbul” hayata geçirmek istediğimiz değerli projelerimizden bir tanesi. Özellikle farklı branşlarda Türkiye’nin hatta dünyanın en etkin milli sporcular yetiştiren olimpiyatlara sporcu gönderen kulübü olmak istiyoruz. Özellikle olimpiyat düzeyinde daha çok başarı kazanma öncelikli hedeflerimizden biri olacak. Bunun için her ilçede yeterli tesisi kuracağız. Ve sporu İstanbul şehrinin bir parçası yapacağız.”

FATİH KELEŞ: “8 SPORCUMUZ OLİMPİYATA GİTMEYİ GARANTİLEDİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş de yaptığı konuşmada, milli takımlara en çok sporcu gönderen kulüp olduklarını belirterek, “3500 lisanslı ve lisans adayı sporcumuz 33 bin izcimiz 136 takımımız ile dünyanın en büyük spor kulübüyüz. Ülkemizin de en başarılı spor kulübüyüz. 2000 yılından bu yana olimpiyatlara sporcu gönderiyoruz. Bugüne kadar 4 altın 5 gümüş 6 bronz olmak üzere toplamda 15 madalya ile ülkemize en fazla olimpiyat madalyası kazandıran kulübüz. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için 39 sporcumuz kota mücadelesi veriyor. 8 sporcumuz olimpiyatlara gitmeyi garantiledi” dedi.

“2020 YILI İLE BERABER BAŞARILARIMIZ KATLANARAK BÜYÜYECEK”

Eylül ayında yönetime geldiklerini kaydeden Keleş, o günden bu yana hummalı bir çalışma ile yeniden yapılandıklarını söyledi. Kulübün mali, insan yönetimi ve kurumsal anlamda sürdürülebilir bir yapıya kavuşması için çalıştıklarını belirterek, “2020 yılı ile beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle başarılarımızı katlanarak artıracağız. Amatör branşlara ve sporculara yoğunlaşarak geleceğin zeki çevik ve ahlaklı örnek sporcularını yetiştirmeye devam edeceğiz. Hepimiz bu amaca kenetlendik ve başaracağımıza inanıyoruz. Bize gösterdiğiniz güven ve inançtan dolayı şahsım, yöneticilerimiz, antrenörlerimiz, sporcularımız ve aileleri adına size teşekkür ediyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak İstanbulluların ve ülkemizin gururu, örnek spor kulübü olmaya söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Ekrem İmamoğlu’na, İstanbul BBSK üyelik beratı ve adının yazılı olduğu 34 numaralı forma verildi. Başkan İmamoğlu program sonrası, İstanbul BBSK’lı sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra kulübün yönetim ofisine geçerek anı defterini imzalayan Başkan Ekrem İmamoğlu’na, İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş tarafından plaket takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here