İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Greg Clarke, corona virüsü salgını nedeniyle liglerin ertelenmesinin ardından yaşanacak ekonomik zorluklar nedeniyle kulüpleri ve ligleri kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını açıkladı. Tercihlerinin ligi bitirmek olduğunu söyleyen Clarke, “Ancak öncelik futbol değil insan hayatı olduğu için sezonu bitirememe ihtimalimiz de var” dedi.

Corona virüsü salgını nedeniye süresiz askıya alınan İngiltere Premier Lig maçlarıyla ilgili olarak Federasyon Başkanı Greg Clarke açıklamalarda bulundu.

İlk olarak ertelenen ancak salgının yayılmasının ardından tamamen askıya alınan maçların ardından bazı kulüpler çalışanlarını süresiz izne çıkartırken futbolcuların maaşlarından kesinti yapılması da gündemde.

Federasyon konseyi toplantısında konuşan Clarke, “Eşi benzeri görülmemiş bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Oyuncular, taraftarlar, kulüpler, kulüp sahipleri ve futboldaki bütün paydaşlar, bu oyunu canlı tutmak için acele etmeli ve acıyı paylaşmalı” ifadelerini kullandı.

Ortak bir çalışma ortamı olması gerektiğini söyleyen Clarke, “Paydaşların futbolu kurtarmak için ortak bir neden üzerinde anlaşmaya varma zamanı. Futbol bir takım oyunu ve şimdi ekip çalışması yapmanın zamanı” dedi.

Premier Lig yönetimi futbolcuların maaşlarında yüzde 30 kesinti yapmasını önerdi ancak Profesyonel Futbolcular Birliği, bu öneriye sıcak bakmadığını açıkladı.

FA Genel Müdürü Mark Bullingham ise, tüm maçların ertelenmesinin mali etkisinin 150 milyon Pound’dan fazla olabileceğini söyledi.

Önceki İçerikFIFA: Sözleşmeler ligler bitene kadar devam edecek. Maaş için de kulüpler ile futbolcular uzlaşsın
Sonraki İçerikEkrem İmamoğlu’un korona virüsünün en çok görüldüğü ilçeleri açıkladı: Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz