Profesyonel 3.Lig kurulana kadar Türkiye’nin en önemli 3. şampiyonası niteliğindeki, Türkiye’nin en eski organizasyonu olan İstanbul Amatör Şampiyonası’nda kupa Beyoğlu Yeniçarşı’nın oldu. Abdullah Ercan’ın yetiştiği kulüp olarak bilinen Beyoğlu Yeniçarşı finalde Ortaköy’ü 1-0 yendi.

Futbolmedya.com yazarı Fehmi Özgüler, ünlü isimlerin de takip ettiği finaldeki izlenimlerini kaleme aldı:

Rahmetli Berksin Güvenç’in kurduğu Beyoğlu Yeniçarşı, zorlu geçen maçtan sonra Ortaköy’ü İlyas’ın attığı golle 1-0 yenerek, İstanbul Amatör Futbol Şampiyonu oldu.

Vefa Stadı’nda oynanan bu maçı izleme fırsatını buldum. Bu karşılaşmada bir çok eski dostumla hasret giderdim. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür, Fenerbahçeli A.Kerim Durmaz, Nezihi Tosuncuk, Galatasaraylı Taner, Tayfun, Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma ve bir çok dostumla hasret giderdim.

Karşılaşmanın centilmence geçtiğini söyleyebilirim. Golü bulan Rahmetli Berksin Güvenç’in takımı Beyoğlu Yeniçarşı, İstanbul Şampiyonu oldu. Karşılaşma sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, şampiyon Yeniçarşı takımına kupasını verdi. Her iki takımı kutluyorum. Dostum ve kardeşim Berksin Güvenç’in mekanı Cennet olsun…

NOT. Bu güzel fotoğraflarda büyük emekleri olan Hakan Ertürk ve İbrahim Keskin kardeşlerime teşekkür ediyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here