Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 46. Genel Kurulu, bugün yapılan seçimle tamamlandı.

Seçimde Turgay Olcayto’nun Bağımsız Bağlantısız Özgür Gazetecilik Grubu ile Sedat Bakıcı’nın Değişim, Özgür Gazetecilik ve Emek Grubu yarıştı.

Turgay Olcayto’nun listesi 595 oyun 381’ini alırken, Sedat Bakıcı’nıb listesine 120 oy çıktı. Tasnifi yarına bırakılan 94 oy ise karma listelere ve bağımsız adaylara gitti.

Dün başlayan kongrede önce Divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığı’na Taylan Erten, Başkan Yardımcılığına İhsan Kani Atmaca, yazmanlığa Baturhan Koçak ve Fatma Batukan Belge seçildi.

AKLAMA OYLAMASI YAPILDI
Dün başlayan kongre, Simit Sarayı ve Uludağ İçecek ikram sponsorluğunda yapılan Genel Kurulun açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu, Çalışma ve Hesap Raporları ile Denetim Kurulu raporları okundu. Başkan Turgay Olcayto, basın ve düşünceyi ifade özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması ve gazetecilerin özlük hakları konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Olcayto yaptığı konuşmada gazeteciliğin suç olmadığını, demokrasinin yeşermesi için gazetecilik mesleğinin yapılabilir olması, düşünceyi ifade özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade etti. Faaliyet Raporu hakkında Genel Sekreter Sibel Güneş açıklama yaptı. Hesap Raporunu Ahmet Özdemir, Denetim Kurulu Raporu’nu Ercüment Erkul okudu. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu ibra edildi.

2019-2020-2021 bütçe tasarıları incelenerek kabul edildi. Oylamadan sonra dilekler bölümünde Emeğe Saygı Grubu’nun Başkan Adayı Sedat Bakıcı seçilirse yapacağı faaliyetler hakkında TGC üyelerini bilgilendirdi.

Daha sonra Genel Kurula katılan TGC üyelerinden Musa Alioğlu, Orhan Uğuroğlu, Erdoğan Arıpınar, Taylan Sorgun, Olay Tan, Orhan Karaveli, Seraceddin Zıddıoğlu, Cemil Özyıldırım, Mustafa Arslan, Hüsniye Karakoyun ve İhsan Yılmaz söz alarak görüşlerini açıkladılar

TGC SEÇİMLERİNDE KATILIM DÜŞÜK KALDI
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu’nun ikinci günü olan18 Nisan 2019 Perşembe günü 09.00-17.00 arasında oy kullanımına geçildi. Üç bin 750 üyeden 595’i seçimde oy kullandı.

Önceki İçerikAdıyaman 1954- Karşıyaka maçı Türkçe ve Kürtçe anlatımla TRT Kürdi’de
Sonraki İçerikİstanbul Amatör Futbol Ligi’nde şampiyon, Ortaköy’ü 1-0 yenen Beyoğlu Yeniçarşı oldu. Fehmi Özgüler tarihi şampiyonanın finalindeki izlenimlerini yazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz