Futbolmedya yazarı Aybars Hünalp, Türkiye’nin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu yazdı:

28 NİSAN PAZAR HEM BİSİKLET VAR HEM MARATON YOLLARA ÇIKMAYIN!
İstanbullular dikkat! İşlerinizi şimdiden ayarlayın 28 Nisan Pazar günü hem 59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu var, hem İstanbul Yarı Maratonu. Yani İstanbul’un önemli bir bölümünde sabahtan öğleden sonraya kadar trafik kilit olacak.

İstanbul Valiliğin ya da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yarıştan birgün önce servis edeceği basın bülteni yine herkesin duymasına yetmeyecek. Bu konuda Avrasya Tüneli dahil kapanacak. Bu nedenle tüm mecraların günler öncesinden geçiş yapılacak parkurlarda duyuru yapmasında büyük fayda var.

Netice olarak bu tür organizasyonlar ülke ve kent tanıtımı için gerekli ve her ülkede yapılıyor.

İŞ BANKASI İYİ İŞLERE İMZA ATIYOR

Bir sporsever olarak spora yatırım yapan her kuruluşa övgü yağdırmayı seviyorum. İş Bankası da atletizmde elini taşın altına sokan kuruluşlardan. İstanbul Yarı Maratonu’nun tanıtımı dün Maltepe Kenan Onuk pistinde yapıldı.

Yıllarca TRT’de atletizm yarışmalarını anlatan meslek büyüğü ağabeyim Kenan Onuk da keşke hayatta olsaydı da ülkemizde atletizmde neler olduğunu görseydi diye düşündüm. Avrupa’da “Gold label” seviyesinde yer alan 4 yarı maratondan biri olan 19.İstanbul Yarı Maratonuna bu yıl rekor başvuru oldu.

Tam 16.000 kişi önümüzdeki haftasonu “en hızlı yarı”sloganıyla koşacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, Spor İstanbul Genel Müdürü İ.Renay Akın, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle’nin konuşmacı olarak katıldığı dünkü basın toplantısında bu yarışın dünyanın en hızlı yarışlarından birisi olduğu vurgusu yapıldı.

İş Bankası’nı buraya verdiği destekten ötürü bir kez daha kutluyorum. İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle basın toplantısında “Cumhuriyetin 100.yılında başlattığımız işbirliğini bu yıl bankamızın 100.yılında devam ettirmek bizim için çok anlamlı. Bu yıl 18 yaş sınırını kaldırarak ülkemizde ilk kez 16 yaş ve üstü gençlerin de koşması çok anlamlı” dedi ki bu konu da çok önemli.
59. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ile İstanbul Yarı Maratonu’nun finişinin aynı güne gelmesi bir sıkıntı yaratır mı diye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’na sordum. Emin Başkan “Allah’ın izniyle bir sıkıntı yaşamayacağız her tedbiri aldık” dedi. Netice olarak spor anlamında çok güzel işlere imza atılıyor emeği geçenleri kutluyoruz.

THY NİCE YARI MARATONUNA SPONSOR OLDU

Bu arada Dünya markamız THY de bu haftasonu Fransa’nın Nice kentinde yapılacak yarı-maratona anasponsor oldu. Onların da Fransa sokaklarındaki billboardlardaki reklamlarını görünce insan doğal olarak gurur duyuyor, onları da alkışlıyoruz.

Önceki İçerikİsmail Er, TSYD Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı
Sonraki İçerikShevchenko: Sıfırdan başlıyoruz, hakemleri yalan makinasından geçireceğiz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz