İtalya Futbol Federasyonu, liglerin yeniden başlatılması ve sonuçlandırılması adına önemli kararların alınması beklenen toplantısına sona erdi.

İtalya Futbol Federasyonu, 2019-2020 futbol sezonunun en geç 31 Ağustos tarihine dek tamamlanması kararı aldı. Federasyon yönetim kurulu, ilgili muhatapların da katılımıyla ülkede yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla duran futbol sezonunun geleceğini ele aldı.

FIGC’ten yapılan açıklamada, liglere yeniden başlama arzusu dile getirilirken, birinci (Serie A), ikinci (Serie B) ve üçüncü (Serie C) futbol liglerinin, 20 Ağustos’ta sona ereceğini bildirildi.

Liglerin yeniden başlamasından önce Kovid-19 acil durumu sebebiyle bir kez daha durması halinde ise play-off/play-out ya da ligleri sonlandırmak gibi kararları federasyonun vereceği belirtildi.

Ayrıca, tüm amatör futbol şampiyonalarının da tamamen durdurulduğu ifade edildi.

1 Eylül 2020 yeni sezon

Federasyon, 2020-2021 futbol sezonunun başlangıcını da 1 Eylül 2020 olarak belirledi. İtalyan basınında çıkan bu konuya ilişkin haberlerde de liglerin 20 Ağustos’ta tamamlanması akabinde, 31 Ağustos’a kadar da İtalya Kupası maçlarının yapılacağı kaydedildi.

Önceki İçerikFlorya’daki Fenerbahçeli Halil Özer, UEFA Kupası sürecinin perde arkasını anlattı: Leeds’te Eser Özaltındere yüzünden linç ediliyorduk… Kopenhag’da Şansal Büyüka ile tel örgülere tırmandık!
Sonraki İçerikFahrettin Koca’dan şehirler arası seyahat etmek isteyenler için önemli açıklama… HES kodu nedir, ne işe yarar?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz