Şekip Mosturoğlu: Şampiyonluğa inanıyoruz

Fenerbahçe Spor Kulübü Nisan Ayı Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirildi. YDK Başkanı Vefa Küçük’ün rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı toplantıya, Yüksek Divan Kurulu Başkanvekili Nejat Akdoğan başkanlık etti. Öte yandan Başkan Aziz Yıldırım, Yöneticiler ve çok sayıda kurul üyesi de toplantıda yer aldı.

NEJAT AKDOĞAN: “İŞİ ÖBÜR TARAFA BIRAKMAK İSTEMİYORUZ”

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, YDK Başkanvekili Nejat Akdoğan’ın konuşmasıyla başladı. Son toplantıdan bu yana üzücü ve sevindirici olaylar yaşadıklarını söyleyen Akdoğan, üzücü olan durumun ülkede yaşanan terör olayları olduğunu söyledi. Sevindirici tarafı ise Fenerbahçe’nin tüm unsurlarıyla 3 Temmuz sürecinde gösterdiği direnişin sonuçlarının alınmaya başlaması olarak gösteren Akdoğan, “İnşallah bu iş bir daha tekerrür etmez. Fenerbahçe aklandı. Bu karalar bize, 3 Temmuz sürecinde ağzından salyalar akarak basında hattaUEFA‘lara kadar giderek bizi karalayan bu yaratıkların durumu şimdi ne olacak sorusunu getiriyor. Ben bu işi öbür tarafa bırakmak istemiyorum, bu tarafta görülmesini istiyorum. İnşallah bunları bu tarafta göreceğiz ve rahatlayacağız” diye konuştu.

Fenerbahçe‘nin Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunu söyleyen Akdoğan, “Türkiye’de amatör branşlarda bir kulüp şampiyon olmak istiyorsa mutlaka Fenerbahçe ile mücadele etmek zorunda. Bu kadar büyük bir kulübüz. Alt yapıdan sporcu yetiştirirsek daha da büyük bir kulüp olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

ŞEKİP MOSTUROĞLU: “TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Son toplantıdan bu yana vefat eden üyelerin isimlerinin okunmasının ardından Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nu okudu. Sözlerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü operasyonla başlayan Şekip Mosturoğlu, “3 Temmuz Sürecinde başta siz YDK Üyelerimiz olmak üzere büyük bir mücadele sürdürdük. Haklılığımız ortaya çıktı. Fenerbahçe şike yapmamıştır. Bu davanın bir şike davası değil, memleketin kurumlarının karanlık bir illegal yapı tarafından ele geçirilmeye çalışılması olduğu ortaya çıkmıştır. Büyük Fenerbahçe’nin direnişi ile bunlar amaçlarına ulaşamamışlardır. Kulübümüze kast eden bu illegal yapının aleyhinde bir dava açılması halinde, bunu sonuna kadar takip edeceğiz. Onlar hesaplarını verene kadar biz bu işin takipçisi olacağız. Asla kulübü ele geçiremeyeceksiniz” dedi.

fenerbahce-1251
MOSTUROĞLU: “12 MAYIS 2012 İLE İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

12 Mayıs 2012 tarihinde oynanan Süper Lig final maçı sonrası yaşanan olaylar hakkında kapsamlı suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Mosturoğlu, önümüzdeki günlerde bu hukuki süreçle ilgili açıklamalar yapacaklarını belirtti. Yaklaşık 1 yıl önce takım otobüsüne yapılan silahlı saldırının da henüz aydınlatılmadığını hatırlatan Şekip Mosturoğlu, yetkili birimlerle olayın perde arkasıyla ilgili görüşlerini paylaştıklarını belirterek, “Sanıyoruz ki bunun da arkasında derin yapı var. Beklentimiz bu olayların aydınlatılmasa ve faillerin ortaya çıkartılmasıdır” dedi.

MOSTUROĞLU: “FUTBOL AKADEMİSİ’NİN ARAZİSİ 200 DÖNÜME ULAŞTI”

Fenerbahçe Üniversitesi’nin kuruluş başvurusunun YÖK tarafından kabul edildiğini hatırlatan Mosturoğlu, üniversite kuruluşuyla ilgili çalışmaların başlatıldığını Silivri’de eğitim hayatına başlayacak Fenerbahçe Üniversitesi’nin şehir yerleşkesi için arazi arama çalışmalarının devam ettiğini, kuruluş sürecindeki yol haritasının belirlenmesi aşamasında değerli Fenerbahçeli akademisyenlerle gerçekleştirdikleri çalıştaydan da çok önemli fikirler aldıklarını ifade etti.
Tüzük Tadili Kongresiyle, Genel Kurul tarafından Fenerbahçe Tüzüğünün kabul gördüğünü söyleyen Mosturoğlu, “Yeni tüzük yürürlüğe girdi hayırlı olsun” dedi.
Kenan Evren Lisesi ile ilgili yargı sürecinin devam ettiğini belirten Mosturoğlu, Hedef 1 Milyon Üye Projesi kapsamında arazi alımlarının devam ettiğini, son olarak Antalya’da alınacak bir arazi için pazarlıkların son aşamada olduğunu kaydetti. Mosturoğlu 3 Temmuz Futbol Akademisi için Tuzla’da satın alının arazilerin 200 dönüme ulaştığını da kaydetti.

MOSTUROĞLU: “ŞAMPİYONLUĞA İNANIYORUZ”

Takımlar ve sporcuların başarıları hakkında da bilgiler veren Mosturoğlu, Profesyonel Futbol Takımı’nın UEFA Avrupa Ligi’nden, taraflı bir hakem yönetimi neticesinde elendiklerini söyledi. Türkiye Kupası ve Lig Şampiyonluğunu kazanacaklarını vurgulayan Mosturoğlu, “Ligde takımımızın kalan 4 maçı da kazanarak şampiyonluğu kazanacağına inanıyoruz. Takımımızın, şanlı tarihimize bir şampiyonluk daha yazdırmasını istiyoruz. Taraftarlarımızı da son maça kadar takımımızı desteklemeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.
Mosturoğlu, sezon başında Shakhtar Donetsk ile oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında rakip takımın dopingli oyuncu Fred’i oynatması nedeniyle yaptıkları CAS başvurusunun da tazminat talebine dönüştürüldüğünü kaydetti.

MOSTUROĞLU: “HEM EUROLEAGUE HEM LİG ŞAMPİYONLUĞU BEKLİYORUZ”

Erkek Basketbol Takımı’nın üst üste 2. kez Final Four’a kalma başarısı gösterdiğini dile getiren Mosturoğlu, “Takımımızdan hem Euroleague hem de lig şampiyonluğu bekliyoruz” diye konuştu.
Kadın Basketbol ve Kadın Voleybol Takımlarının Avrupa 3.’lükleri kazandığını hatırlatan Mosturoğlu, bu takımlarımızdan lig şampiyonlukları da beklediklerini belirterek, Erkek Voleybol Takımının da genç bir kadroyla mücadele etmesine rağmen ligde derece alarak, gelecek sezon ülkeyi CEV Cup’ta temsil etmeye hak kazandığını hatırlattı.
Diğer amatör branşlardaki sporcuların başarılarından da bahseden Mosturoğlu, şu ana kadar 18 Fenerbahçeli sporcunun Rio Olimpiyatları’na katılmaya hak kazandığını, barajların geçilmesi halinde bu sayınını 32’ye çıkma ihtimalinin bulunduğunu da sözlerine ekleyerek konuşmasını tamamladı.

TÜM TESİSLERE ‘ATATÜRK’ ADININ EKLENMESİ ÖNERİLDİ

Bu arada Denetim Kurulu Raporunun okunmasının ardından, üyeler söz alarak okunan raporlara ve gündeme ilişkin görüşlerini dile getirdi. Üyelerin, son günlerde ülke gündemine giren tartışmalar kapsamında, devletin laik yapısıyla ilgili düşüncüleri ve Fenerbahçelilerin laiklik ilkesine sahip çıkacağı yönündeki görüşleri tüm katılımcılar tarafından alkış aldı.
Ayrıca üyeler başta statlar olmak üzere ülkedeki tüm tesislerden ‘Atatürk’ ibaresinin çıkarıldığını belirterek, bir vefa örneği teşkil etmesi amacıyla Fenerbahçe’nin tüm tesislerine ‘Atatürk’ isminin eklenmesi yönünde Yönetim Kurulu’na öneride bulundu. Üyelerin konuşmasının ardından toplantı sona erdi. (fanatik)

Önceki İçerikMahmut Uslu’dan şok çıkış: Beşiktaş kafayı kullanamadı… Galatasaray avantacı…
Sonraki İçerikFenerbahçe’den rekor “mülk” satışı… Arsa, villa ve daire sattı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz