TFF’nin liglerin 12 Haziran’da başlayacağını açıklamasına en açık tepki Kayserispor’dan geldi. TFF’nin kararına itiraz eden 4 kulüpten biri olduğu belirtilen Kayserispor resmi görüşünü de açıkladı.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, “12 Haziran insanların tokalaşıp, kucaklaşabileceği bir tarih olacaksa biz varız ve hazırız. Aksi takdirde ne futbolcumuzun ne malzemecimizin, ekibimizdeki hiçkimsenin hayatı ile oynamayız” ifadesini kullandı.

Gözbaşı, şunları söyledi:

“Futbolcular diğer meslek grupları gibi değil. Karşılaşma esnasında ikili mücadeleye giriyorlar, kafa topuna çıkıyorlar, kaleci eldivenine tükürüyor, futbolcu yere tükürüyor, diğeri onun üzerine düşüyor, o top, top toplayıcı çocuğa gidiyor, malzemeciler olayın birebir içerisinde yer alıyor. Teknik direktöründen oyuncusuna, kulüp doktorundan yöneticisine herkes bu riskin içerisinde. Sadece maçlar oynanacak diye bu risk alınamaz.”

“LİGDEN DÜŞMEYECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

Gözbaşı takımın sahaya çıkmaya hazır ve motivasyonun üst seviyede olduğunu söyledi:

“Takımımıza güveniyoruz. Küme düşmeden ligi bitireceğimize inanıyoruz. Futbolcular tedirgin olsa da yakaladıkları çıkışı iyi bir şekilde tamamlayabileceklerini söylüyorlar. Kendilerine güvenleri tam. Ama aileleri ile ilgili kaygıları da yok değil.12 Haziran’dan sonra bir futbolcuda çıkan pozitif test bütün takımının karantinaya alınmasına neden olacak. Bu sürede takımının oynayamayacağı maçlar nasıl tamamlanacak? Bu işi zorlamaya getirmemek gerekiyor. O tarihe kadar pandemi biterse biz hazırız. Bu ligden düşmeyeceğimize inanıyoruz.”

Gözbaşı, “Taraftar olmadan maçların oynanmasına karşıyız. Normal duruma geldiği zaman maçlar oynanabilir. Belki de 12 Haziran’a kadar pandemi süreci bitecektir. Çünkü vaka sayıları hızlı bir şekilde azalıyor. O zaman zaten bir sorun yok. ” ifadelerini kullandı.

Önceki İçerikFenerbahçe, Samandıra’da kovid-19 vakası olduğunu açıkladı, antrenmanları iptal etti
Sonraki İçerikNihat Özdemir, Mehmet Ali Aydınlar mı olacak? Bülent Tuncay, TFF Başkanı Özdemir’in kararını yorumladı: Ateşle oyun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz