Paylaş

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın Vodafone Park sözlerine tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Beşiktaş Kulübü’nün mü saha? Bizim verdiğimiz paralarla yaptılar stadı.” sözlerine tepki gösterdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Beyefendi sanki cebinden ödemiş. Cebinden ödediysen tamam. Cebinden mi ödedin? Ne demek parasını biz verdik? O parayı bu ülkede tüyü bitmemiş yetim ödedi. Çocuk doğduğu andan itibaren vergi öder. O vergiyi sen çarçur et diye ödemiyorlar. Tek adam rejiminin Türkiye’yi getirdiği nokta budur işte. Sanki o para vatandaşın, milletin değil, babasının parası. Onu harcayacak beyefendi. Kimsin sen ya kimsin?” dedi.

Ne olmuştu?

Ampute Milli Futbol Takımı’nın, İngiltere’yi 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olduğu maç sonrasında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki telefon konuşması kameralara yansıdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, mücadele sonrasında sahaya girerek oyuncuları tebrik etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Aşkın Bak’ın telefonuyla takım kaptanı Osman Çakmak ile konuşarak kendisini ve takım arkadaşlarını tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, telefonu Osman Çakmak’tan aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “BeşiktaşKulübü’ne de teşekkür ediyoruz efendim, saha için, bizim talebimizi kırmadılar.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Beşiktaş Kulübü’nün mü saha? Bizim verdiğimiz paralarla yaptılar stadı.” şeklinde cevap verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here